Zawody enduro
fot. Archiwum KKM

W pierwszy weekend lipca odbyła się 7. i 8. runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro w Nowym Kościele k/Jeleniej Góry.
Górska trasa  i próby w ocenie zawodników były trudne, ale ciekawe. Korzenie, górskie skały i potoki, przejazdy przez rzekę oraz wiele więcej technicznych elementów zapowiadało twardą walkę o miejsca.

Maciek Brzezicki, pierwszy z zawodników Kwidzyńskiego Klubu Motorowego pierwszego dnia miał dużo potknięć i przewrotek. Ciężko mu było wyczuć trasę, Na drugim  okrążeniu, przy zjeździe uderzył w drzewo barkiem, przez co doskwierał mu ból i ostatecznie zakończył wyścig na 6. miejscu. Drugiego dnia, gdy już ból ustąpił, od samego początku jechał dobrze. Utrzymywał równe tempo i z próby na próbę jechał coraz szybciej, zajmując finalnie 3. miejsce. Trasa liczyła 6 okrążeń po 18 km. W klasyfikacji Mistrzostw Polski klasy Junior 125 Maciek zajął 3. miejsce i utrzymał pozycję wicelidera sezonu.

Drugi zawodnik KKM,  startujący w klasie Junior 85 Marcel Pipczyński zaliczył kolejną „szkołę jazdy enduro” kończąc wyścig w sobotę na 9. miejscu, a w niedzielę na miejscu 7. Samo ukończenie zawodów jest dla niego dużym sukcesem, a nabyte doświadczenie na pewno przyniesie efekty w przyszłości.

W klasie E 2/3 Roman Ulenberg dwukrotnie zajął 7. miejsce.

Jeremiasz Mandecki, startujący w klasie Masters pierwszego dnia zajął 6. miejsce. Niestety zaliczył bardzo groźnie wyglądający upadek i drugiego dnia ze względu na duże zniszczenia motocykla nie wystartował.

Poprzedni artykułWakacyjne turnieje dla dzieci i młodzieży
Następny artykułAwaria przy ul. Kochanowskiego