Zawody cross-country
fot. Archiwum KKM

W dniach 15-16 czerwca zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego startowali w zawodach pod Lublinem, gdzie odbyła się IX i X runda Mistrzostw Polski Cross Country. Trasa zawodów była zlokalizowana w starej żwirowni, o różnym charakterze podłoża od twardego poprzez miękkie piaszczyste. Ciekawością tych zawodów był fakt, że zawodnicy jechali tą trasę w sobotę w lewą stronę natomiast w niedzielę w odwrotną prawą, co stanowiło wyzwanie z zapamiętaniem trasy i jej newralgicznych miejsc. Trasa była przygotowana dobrze, lecz przez temperaturę w granicach 30 stopni C dość mocno się kurzyło, a trasa mocno się wybijała co powodowało liczne odciski na dłoniach zawodników. Spośród kwidzyńskich zawodników najlepiej spisał się startujący w klasie Junior Maciej Brzezicki zajmując dwukrotnie II miejsce. Marcel Pipczyński w klasie Junior 85 był IV i V. W klasie Senior Sylwester Jędrzejczyk dwukrotnie był VI a Roman Ulenberg zajął VII i VIII miejsce.

Startujący w klasie Quad Masters – Arkadiusz Banaś był III i IV, a Marcin Jacak VIII i V. Dwudniowe zmagania zawodników z Kwidzyna pozwoliły KKM zająć II miejsce w klasyfikacji klubowej tych zawodów.

Teraz zawodników cross country czeka wakacyjna przerwa. Do rywalizacji powrócą 7-8 września w miejscowości Romanówka k/Siemiatycz.

Poprzedni artykułModelarze MTS Kwidzyn na podium
Następny artykułSesja Rady Miejskiej – 24 czerwca