Kartingowiec

W przyszły weekend, w dniach 2-4 czerwca na bydgoskim kartodromie odbędzie się 3 runda Kartingowego Pucharu Polski – ROTAX Max Challenge Poland. W tym roku rywalizacja będzie miała miejsce na trzech polskich torach w Poznaniu, Słomczynie, Bydgoszczy oraz czeskim Trzyńcu.  Łącznie to aż 7 wyścigowych weekendów.

Tor Bydgoszcz, to obiekt położony najbliżej naszego miasta, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich fanów sportów motorowych do obejrzenia startów Colina na żywo, już w tę sobotę w Bydgoszczy. Zwycięzca całej serii Pucharu Polski otrzyma bilet na finał światowy Rotax Grand Finals, który w tym roku odbywać się będzie w grudniu w Portugalii.

W tym sezonie oprócz wyścigów w Polsce Colin ma już za sobą kilka startów w zawodach rangi europejskiej – w Hiszpanii, Belgii i Wielkiej Brytanii. Wakacje to aż 4 wyjazdy zagraniczne. W dniach 8-10 lipca Colin będzie reprezentował Polskę w Mistrzostwach Europy na belgijskim torze Mariembourg, a w ostatni weekend lipca w Mistrzostwach Świata w LeMans we Francji. A następnie występy w Niemczech i Hiszpanii.

Przypomnijmy że w rok temu w tych właśnie zawodach, Colin uplasował się na 7 miejscu wśród 72 kierowców w kategorii junior (12-15 lat) z 38 krajów.

Colin Ważny

Poprzedni artykułDzień Dziecka z piłką ręczną
Następny artykułHarmonogram pracy punktu szczepień w czerwcu 2022 r.