Mistrz Polski Juniorów Młodszych – MTS Kwidzyn
Choć młodzieżowe zespoły MTS niemal co roku zdobywają medale mistrzostw Polski, to jednak na złoty medal zespołu chłopców musieliśmy czekać aż 13 lat! Wywalczyli go juniorzy młodsi prowadzenie przez Patryka Rombla. To trzecie złoto dla sekcji chłopców. Dwa poprzednie, 1998 roku (młodzicy) i 2000 roku (juniorzy mł.) wywalczył zespół prowadzony przez Romana Makula w którym grali m.in. Łukasz Cielątkowski, Bartosz Janiszewski i…Patryk Rombel.
Choć nasz zespół miał handicup w postaci własnej hali, to jednak zdobył mistrzostwo jak najbardziej zasłużenie w sposób całkowicie bezdyskusyjny. MTS w tym sezonie wygrał wszystkie mecze o punkty. Najpierw 18 w lidze wojewódzkiej, potem 3 w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski, 3 w półfinale i wreszcie 5 w turnieju finałowym, który w ubiegłym tygodniu rozgrywany był w Kwidzynie.
Tych sukcesów nie byłoby zapewne gdyby nie wielkie indywidualności tej drużyny. Pierwszą jest Maciej Majdziński wybrany najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju. Momentami wydaje się, że umie prawie wszystko. Jest doskonały technicznie, szybki na nogach i praktycznie nie do zatrzymania w pojedynkach jeden na jednego. Do tego ma bardzo bogaty repertuar rzutów. Niemal równie świetny, a przy tym zupełnie inny jest Kamil Nawrocki. On nie gra może tak efektownie jak Maciek, ale jest silniejszy fizycznie i bardziej skuteczny. Momentami przypomina czołg, który miażdży wszystkie zasieki na swej drodze.
Co ciekawe dwaj liderzy w meczu o złoto długo nie mogli złapać właściwego rytmu i pudłowali na potęgę. Maciek upodobał sobie słupki i poprzeczki, a Kamil odpalił nawet ze dwie bomby, które przeleciały pół metra nad bramką. W decydujących momentach jednak nie zawiedli, bo zaczęli trafiać gdy rywal na kwadrans przed końcem doprowadził do remisu.
Finałowy rywal kwidzynian, Wisła I Płock, tanio jednak skóry nie sprzedał i gole naszych liderów nie wystarczyłyby, żeby MTS przechylił szale zwycięstwa na swoją stronę. Ostatnie minuty pokazały jednak, że zespół Patryka Rombla, to nie tylko Maciek i Kamil. Decydujące bramki po efektownym wjazdach prawym skrzydłem zdobył przecież Bartosz Grycman, skrzydłowy o sile obrotowego. Warto odnotować, że chwilę wcześniej Bartek wsłuchiwał się w instrukcje trenera, więc ten świetnie wychwycił, że rywale zagęścili strefę do środka odsłaniając skrzydła.
Choć nasi bramkarze na tym turnieju spisywali się różnie, to w finale Jakub Żurawski był mocnym punktem. A przecież w odwodzie jest jeszcze inny Kuba, Michalczuk, bohaterów wielu wcześniejszych meczów, który jednak ostatnio nieco obniżył loty z powodu licznych kontuzji.
Natomiast w polu nie można pominąć kapitana tej drużyny Arka Ossowskiego, który w finale może nie błyszczał, ale w wielu meczach był jednak mocnym punktem i często trafiał z lewego rozegrania. Jest szybki, dobry technicznie i ma olbrzymi zasięg ramion. Jeśli jeszcze popracuje nad siłą i rzutem (a ma jeszcze trochę czasu), to w przyszłości też może myśleć o karierze zawodniczej.
Ważnym punktem drużyny jest również Kelian Janikowski. Może nasz obrotowy w ataku nie jest tak widoczny, choć trzeba mu oddać, że świetnie zgrywa piłki do naszych wbiegających w strefie rywali rozgrywających. Do tego jest niezastąpiony w obronie, gdzie często strąca piłki w stylu koszykarskiego centra.
Nie sposób też nie wspomnieć o niezłym lewoskrzydłowym Adamie Dulnym i człowieku do zadań specjalnych Kamilu Łapaczu, ale na brawa zasłużyli wszyscy zawodnicy, którzy byli w składzie, bo każdy dołożył do sukcesu swoją cegiełkę.
Złota drużyna
Jakub Żurawski, Szymon Kutiak, Jakub Michalczuk, Michał Grosz (bramkarze), Bartosz Grycman, Kamil Łapacz, Arkadiusz Ossowski, Maciej Majdziński, Kelian Janikowski, Jakub Reguła, Kamil Nawrocki, Adam Dulny, Jakub Boryń, Artur Poświata, Oskar Majda, Paweł Szaflik, Nicolas Dąbrowski.
Trener: Patryk Rombel
II trener: Mateusz Hanis
Kierownik drużyny: Sławomir Ossowski
tekst Rafał Cybulski Naszemiasto.pl