Zawodnicy kwidzyńskiego klubu Judo Zielińscy Kwidzyn przyzwyczaili już nas do swoich zwycięstw i medali. Warto wspomnieć o kolejnych sukcesach i wyróżnieniach.

W środę 19 kwietnia podczas Pomorskiej Gali Sportu Młodzieżowego w Gdańsku Klaudia Kaczor i Oliwia Bieszk otrzymały nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego. Kwidzynianki zostały nagrodzone za zeszłoroczne sukcesy podczas Mistrzostw Europy w Reners w Szwajcarii, gdzie Klaudia – zdobyła tytuł Mistrzyni Europy kadetów (U-18), a Oliwia wywalczyła brązowy medal młodziczek (U-15).

W dniach 16-17 marca, w Siedlcach, odbyły się Mistrzostwa Polski w sumo. W zawodach udział wzięła Klaudia Kaczor, która wywalczyła 4 medale:

• Srebrny medal U-21 (kat. 55 kg)
  • Brązowy medal U-23 (kat. 55 kg)
  • Brązowy medal U-23 (kat. OPEN)
  • Srebrny medal – w drużynówce wspólnie z koleżankami z klubu Samson Kobylin wywalczyła wicemistrzostwo Polski.

Przypomnijmy jeszcze, że 9 marca, w Gdańsku, odbyły się Mistrzostwa Regionu Północnego w judo, w których mogli startować zawodnicy z czterech województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomowskiego i warmińsko-mazurskiego.

W kategorii 53 kg występowała Klaudia Kaczor (U22). Zawodniczka z Kwidzyna stoczyła dwie zwycięskie walki i awansowała do półfinału. Niestety przegrała dwie kolejne walki z zawodniczkami z Ukrainy. Ostatecznie zdobyła brązowy medal.

Tomasz Wiśniewski, trener zawodniczek

– Jestem zadowolony z występów Klaudii. Ostatnio dużą uwagę przywiązywaliśmy do treningu sumo. Typowy trening judo trochę zszedł na drugi plan z powodu występu w Mistrzostwach Polski. Dlatego „tylko” brąz, bo Klaudia ma możliwości i  mogłaby powalczyć o wyższą lokatę.