15 04 2014 pikniki1

Od 2009 roku wczesną wiosną organizowaliśmy na Terenach Rekreacyjnych nad Liwą edukacyjny piknik rodzinny pod hasłem „Dzień Ziemi – drzewko za makulaturę, ekotorba za baterie”. Od tego roku na bakier rutynie zachęcamy do spotkań ekologicznych w nieco innej formie.
Jeden piknik zamieniamy na…trzy pikniki w ciągu roku. Różnica polega na tym, że nie jesteśmy głównym organizatorem tych wydarzeń, a jedynie partnerem. To ułatwia nam skupienie się jedynie na przedmiocie naszych działań – edukacji ekologicznej, bez konieczności organizacji technicznej wydarzeń, która była nieraz trudna. Ze względu na istniejące potrzeby w podejmowaniu tematyki społeczno-ekologicznej otwieramy możliwość częstszego korzystania z zasobów naszego doświadczenia w realizacji projektów edukacyjnych.

15 04 2014 pikniki2

Gdzie się pojawimy?
Pierwszą okazją do wzięcia udziału w naszych działaniach akcyjnych będzie akcja Dobry wybór. Jest ona skierowana do uczniów klas szóstych szkół podstawowych z Kwidzyna i ma na celu profilaktykę uzależnień. Finał akcji odbędzie się 26 kwietnia (sobota) na terenie boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2. W godzinach 11:00 – 14:00 w namiotach Eko – Inicjatywy będzie można wziąć udział w warsztatach przyrodniczych. Tematyka warsztatów: papier czerpany, wykonywanie zabawek z odpadów, zajęcia nt. problemów psich odchodów. Zajęcia są skierowane dla dzieci i dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegółowe informacje zostaną podane w najbliższych dniach.
Kolejny raz zielony namiot Eko – Inicjatywy będzie można odwiedzić 24 maja (sobota) w trakcie obchodów Dnia Papiernika na Stadionie Miejskim w Kwidzynie.

15 04 2014 pikniki3

Trzecie spotkanie odbędzie się jesienią na Terenach Rekreacyjno – Wypoczynkowych „Miłosna” 20 września. Będzie to połączenie zawodów jeździeckich realizowanych na znajdującym się tam hipodromie z akcją Sprzątanie Świata. Chcemy w ten sposób wypromować Miłosną, jako atrakcyjne przyrodniczo miejsce do spędzania czasu w gronie rodziny lub przyjaciół.
Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w ramach projektu Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie. Stanowią element kampanii społecznej promującej aktywność ekoobywatelską.

Zapraszamy Państwa do udziału
Janusz Kowalak
Koordynator projektu
„Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie”

Poprzedni artykułMMTS Kwidzyn – KS VIVE TARGI Kielce
Następny artykułInternational Paper – modernizacja zakończona