13 czerwca o godz. 18:00 Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Emilii i Krzysztofa Dzikowskich. Wystawa dostępna będzie w kwidzyńskim teatrze do 30 czerwca 2023 r. Artyści opowiedzą o podróżach i swojej pasji do fotografowania.

W ich zbiorach znajdują się fotografie wykonane w kilkudziesięciu krajach na przestrzeni ostatnich kilku lat. Oprócz typowych zdjęć „z ręki” wykonują zdjęcia na długich czasach ekspozycji i w podczerwieni. Autorzy zdjęć zajmują się głównie szeroko pojętą fotografią podróżniczą i krajobrazową w konwencji czarno – białej. Taka estetyka ma według nich pewien szczególny rodzaj elegancji, czystości odbioru, pozwala skupić się na formie i fakturze, pozostawiając jednocześnie przestrzeń dla wyobraźni odbiorcy. Jest w pewnym sensie ponadczasowa. Dzięki temu, że skala szarości nie narzuca się z typową dla dzisiejszych czasów krzykliwością barw, możliwe staje się tutaj przekazanie pewnego ładunku emocjonalnego.

 Islandia jest dla nas szczególnym miejscem. Stanowi bowiem swoiste wrota do Arktyki i oferuje potężną różnorodność wizualną na wciąż dzikiej i szerokiej przestrzeni. Na tej wyspie zimą zaręczyliśmy się, a jesienią tego samego roku wzięliśmy ślub (E.K. Dzikowscy).

WSTĘP WOLNY

Poprzedni artykułSukcesy kwidzyńskich sumitów
Następny artykułPomorska Karta Turysty