Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi w Kwidzynie  zdobyło I miejsce w powiecie kwidzyńskim w kategorii Przedszkole Roku 2021.  Uroczysta Gala Plebiscytu Edukacyjnego odbyła się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.  Nagrody laureatom wręczyli prezes gdańskiego oddziału Polska Press Tomasz Niski oraz redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego” Artur Kiełbasiński.

Celem plebiscytu było wyróżnienie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych pedagogów oraz najlepszych placówek dydaktycznych w województwie pomorskim. Jest to forma podziękowania za trud i oddanie, jakie towarzyszą nauczycielom podczas wykonywania zawodu. Cała uroczystość przebiegła w rodzinnej atmosferze. Podczas gali rozdania nagród uczestniczyli zarówno laureaci etapów powiatowych, jak i wojewódzkiego finału.

Przedszkole Integracyjneotrzymało oprócz pierwszego miejsca także voucher w wysokości 3000zł na kampanię reklamową – dodaje dyrektor.

Jest to dla nas ogromna satysfakcja, że jesteśmy odbierani przez rodziców i środowisko lokalne jako przede wszystkim miejsce bezpieczne, twórcze, rozwijające dziecięce talenty, a także wspierające tych najbardziej potrzebujących.

Z wielką radością podkreślam także – dodaje Magdalena Chmielecka, że to nie pierwsza taka nasza wygrana. W ostatnich latach na finałowym podium zajmując I miejsce stawaliśmy jako Przedszkole na Medal oraz nauczycielki naszego przedszkola zdobywały zaszczytne miano Nauczyciel Roku czy Nauczyciel na Medal.

Jestem dumna z nauczycieli i pracowników naszej placówki – mówi dyrektor, ponieważ to oni tworzą ten niezwykły klimat naszego przedszkola, a także dają poczucie, że wszyscy patrzymy zawsze w tym samym kierunku i przyświeca nam główny cel: dobro, rozwój i radość dzieci tu uczęszczających.

Podziękowania kieruję także w stroną rodziców, którzy doceniają nasze starania. Takie wyróżnienia dodają nam skrzydeł i chęci do dalszej pracy.

Poprzedni artykułOgłaszamy konkurs „Kochamy Food Trucki”!
Następny artykułStoiska gastronomiczne podczas Dni Kwidzyna