29 04 2019 mts

W swoim ostatnim meczu I Ligii kobiet w sezonie sportowym 2018/19 MTS pokonał w Obornikach Wlkp. zespół SKF Sparta 28:24. Było to szóste (sic!) z rzędu zwycięstwo naszego zespołu w rozgrywkach. Spotkanie miało wyrównany przebieg w pierwszych dziesięciu minutach gry. W tym okresie żadnemu z zespołów nie udało się uzyskać większej przewagi bramkowej, a najczęstszym wynikiem na tablicy świetlnej był remis (4:4 w 7. minucie). Od tego momentu nasze zawodniczki przejęły inicjatywę i w ciągu kolejnych 10 minut uzyskały kilkubramkową przewagę – 12:7 w 21. minucie gry. Po otrzymaniu kilku wykluczeń przez nasz zespół, gospodynie zniwelowały straty i do przerwy MTS prowadził różnicą 3 bramek – 15:12. Po zmianie stron obraz gry na boisku nie uległ zmianie. MTS kontrolował przebieg wydarzeń i do końca meczu utrzymywał bezpieczną przewagę bramkową. Co prawda rywalki kilka razy zbliżyły się na dystans jednej bramki, ale ostatecznie nasze zawodniczki zwyciężyły na trudnym terenie 28:24!