MTS Kwidzyn przegrał z liderem rozgrywek KS Kościerzyna – MTS Kwidzyn 36:29 (15:13).

Piłkarki ręczne z Kościerzyny były zdecydowanym faworytem tego spotkania. Po trzech kolejkach gospodynie zanotowały  komplet zwycięstw i były liderkami tabeli.

Od samego początku meczu gospodynie narzuciły swoją szybką grę i młody zespół z Kwidzyna dał się zaskoczyć bardziej doświadczonym zawodniczkom. Po 10 minutach drużyna gospodarzy prowadziła już 7:1.

Po uwagach przekazanych podczas time out, młode szczypiornistki z Kwidzyna mocno zacisnęły szyki obronne i pięć minut później zrobiło się tylko 8:5. Od tej pory MTS jakby przebudził się, grając uważnie w obronie oraz pomysłowo i skutecznie w ataku. Mecz był w tym czasie wyrównanym widowiskiem, w 20 minucie zespół gospodyń prowadził tylko 9:7. MTS zaczął stawiać trudniejsze warunki gry, pokazując przy okazji spory potencjał, jaki drzemie w tym zespole. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym zwycięstwem faworyzowanych gospodyń 15:13.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, gospodynie zdobyły kilka goli i po pięciu minutach objęły prowadzenie 21:15. Przewaga kościerzynianek zaczęła rosnąć z każdą minutą, w efekcie czego w 45 minucie zrobiło się 29:18 dla gospodyń i wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. W dalszej części meczu nadal utrzymywała się wysoka przewaga kościerzynianek, w 50 minucie na tablicy 31:21. Sama końcówka meczu to odrabiane strat przez nasze młode zawodniczki, ale niestety zryw nastąpił zbyt późno. Ostatecznie KS Kościerzyna pokonał MTS Kwidzyn 36:29.