05 04 2017 himalaje1

Biblioteka Miejsko – Powiatowa w Kwidzynie serdecznie zaprasza na spotkanie z kwidzynianką – Magdaleną Jończyk, podróżniczką i fotografem.

Gość biblioteki od sześciu lat prowadzi trekkingi m.in. w Nepalu, w Małym Tybecie i w Birmie. W 2014 roku stanęła na szczycie Island Peak (6168 m). Za swój fotoreportaż z Kaszgaru (Sinciang, Chiny) otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym HumanDOC Świat Różnorodnych Szerokości. Od 2010 roku przemierza Himalaje w Nepalu, wędrowała w Małym Tybecie, w Himalajach Garhwalu, w Sikkimie, w Tybecie, w Karakorum. Ma za sobą marsze w górach skalistych Kanady, w Pirenejach, Alpach, Dolomitach, Tatrach, na Kaukazie. Weszła na Toubkal (4167 m) najwyższy szczyt Atlasu. Najczęściej podróżuje w Azji (Indie, Chiny, Laos, Birma, Sri Lanka, Kambodża, Filipiny, Indonezja, Gruzja, Turcja) i zawsze znajdzie sposób, aby powędrować w terenie górzystym. Zakochana w niedostępności wysokich gór, w przestrzeni, prostocie życia i nade wszystko w serdeczności ludzi mieszkających na wyżynach. Himalaje nauczyły ją pokory, cierpliwości i szacunku do człowieka.
W trakcie spotkanie pani Magdalena Jończyk opowie o swoich pasjach, ale też zaspokoi ciekawość czytelników.

Jakie są Himalaje?
Czym jest trekking na wysokościach?
Jak wygląda turystyka w najwyższych górach świata?
Dla kogo trekking będzie jest dobrą zabawą, a dla kogo może być wyłącznie pasmem cierpienia?
Kiedy jest najlepszy moment, aby wybrać się w Himalaje?
Czy na twój pierwszy trekking może być za późno?

Zapraszamy 12 kwietnia 2017 [środa] do sali audiowizualnej Kwidzyńskiego Centrum Kultury, ul. 11 Listopada 13 o godzinie 17:30.

05 04 2017 himalaje2

Poprzedni artykułRepertuar DKF „Powiększenie” – kwiecień 2017
Następny artykułTrzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej przy ul. Owczej