11 06 2015 grassroots1

Grassroots Festwal 10-12 lipca 2015

Pomysł na festiwal Grassroots w Rudnikach powstał po kilku latach corocznych spotkań z rodziną i przyjaciółmi na łonie natury w gospodarstwie ekologicznym Nubes. W tym roku postanowiliśmy zbudować razem coś nowego i zaprosić również Was do wspólnego budowania naszej pozytywnej przestrzeni! Jesteśmy grupą przyjaciół na co dzień działająca w obszarze kultury i ekologii, więc chcemy aby główną ideą wydarzenia było połączenie tych dwóch elementów. Chcemy spędzać kreatywnie czas, wspierać się w rozwoju naszych pasji i zainteresowań, a przy tym bawić się przy ulubionych dźwiękach muzyki którą kochamy. Wszystko będzie się działo w pięknej okolicy z dala od miejskiego szumu!

Idea
Festiwal GrassRoots to pomysł na to, jak mobilizować ludzi i mówić wyraziście o sprawach ważnych dla ochrony polskiej przyrody, praktycznej ekologii, przestrzeni publicznej, kultury niezależnej poprzez edukacyjne i artystyczne formy ekspresji i twórczości.  GrassRoots to idea oddolnego, partycypacyjnego budowania lokalnej wspólnoty przez jej mieszkańców.   GrassRoots jest wyrazem demokracji bezpośredniej. Podczas festiwalu stworzymy Manifest P |A | R| K Przyroda | Aktywność | Rozwój | Kultura. Tematem przewodnim manifestu będzie ochrona starych, historycznych odmian drzew owocowych.

W programie
koncerty, warsztaty, wykłady, rękodzieło, teatr, film
szczegóły: www.grassroots.org.pl

Miejsce
Festiwal odbędzie się w gospodarstwie ekologicznym NUBES (Marta Mazur-Sudoł, Dominik Sudoł). Gospodarstwo położone jest w urokliwej Dolinie Wisły, w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Liwy. Rudniki 2, Gmina Ryjewo, powiat Kwidzyński, woj. pomorskie.

Wejściówka 3 dni: udział w koncertach, warsztatach  + pole namiotowe+ parking= 30 zł
Wejściówka 1 dzień (dowolny): udział w koncertach, warsztatach+ pole namiotowe+ parking= 10 zł

Kontakt:
Stowarzyszenie Promocji Kultury Underground Kwidzyn
Dominik Sudoł, warsztaty, organizacja festiwalu, wolontariat
692 342 510, sudomik@gmail.com
Mateusz Miller
scena muzyczna,  organizacja festiwalu
721 906 577
grassrootsfestiwal@gmail.com

Grassroots (ang. korzenie trawy) to koncepcja a zarazem ruch społeczny powstały w Stanach Zjednoczonych na początku ubiegłego wieku. Działalność w duchu grassroots to działalność u podstaw, czyli branie spraw w swoje ręce. To zaangażowanie małych grup społecznych do działania w swoim najbliższym otoczeniu oraz organizowanie aktywności lokalnej.

11 06 2015 grassroots2

Poprzedni artykułStrzeleckie Wakacje
Następny artykułOgłoszenie o otwartym konkursie ofert