szachy

W jaki sposób Miasto Kwidzyn dąży do odzyskania własnych nieruchomości i w jaki sposób zobowiązani do ich zwrotu byli najemcy grają na czas?

Emocje wzbudza sprawa odzyskania przez Miasto Kwidzyn nieruchomości budynków przy ul. Kochanowskiego, Piłsudskiego, Willowej, zajmowanych bezumownie przez przedszkola Chatka Puchatka, Smyk i Radość.

Poniżej przedstawiamy syntetyczną informację o przebiegu postępowań sądowych.

 

Miasto Kwidzyn nadal nie otrzymało wiarygodnych deklaracji z terminem wydania swojego mienia. Przedszkola publiczne, które mają siedzibę w budynkach przy ul. Kochanowskiego i Willowej od 2021 roku działają w tymczasowych, mniej komfortowych lokalizacjach. Prowadzący przedszkola Chatka Puchatka, Smyk i Radość opóźniają zwrot obiektów, nieprzerwanie prowadząc w nich działalność gospodarczą. Jednocześnie mecenas reprezentujący te przedszkola korzysta z każdej możliwości wydłużenia biegu spraw sądowych np. poprzez składanie wniosków o wyłączenie składu sędziowskiego, pism bez podpisów, brak wniesienia opłat sądowych. O takim działaniu sąd zawiadomił właściwą radę adwokacką.

W 2021 r. każdy z byłych najemców podjął nieskuteczną próbę sądowego ustanowienia najmu na budynkach stanowiących własność Miasta.  Sąd zajął jasne, odmowne stanowisko w tej sprawie.

Zorganizowane w siedzibie Urzędu Miejskiego spotkania z dyrekcjami przedszkoli były rejestrowane za zgodą obecnych. Na podstawie nagrań zostały sporządzone protokoły dokładnie odzwierciedlające przebieg rozmów.

Poprzedni artykułOgłoszenia o przetargach
Następny artykułProtest rolników