palnik gazowy
fot. Canva

W dniach 11-13 października 2022 r. Polska Spółka Gazownictwa przeprowadzi na terenie miasta Kwidzyna akcję przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2022”.

Przewonienie polega na zwiększeniu środka nawaniającego w sieci gazowej, przez co zapach gazu staje się intensywniejszy. Przeprowadza się je w trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, w celu wykrycia ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych. W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod nr tel. 992.

Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczonych palnikach). Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji wewnętrznych w budynku oraz urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów. Zgodnie z obowiązującym prawem, za stan techniczny instalacji wewnętrznych odpowiada właściciel lub administrator budynku. Nieszczelności wewnętrznych instalacji oraz urządzeń gazowych należy zlecić zarządcy budynku lub zakładowi posiadającemu uprawnienia do wykonywania robót gazowych.

W czasie trwania akcji służby Pogotowia Gazowego będą pracowały przez całą dobę.

 

 

Poprzedni artykułLegimi dla gości. Legimi – цифрові книги
Następny artykułZwycięstwo SMS w II lidze mężczyzn