kwidzyn logo

Gościem specjalnym turnieju będzie Natalia Partyka, niepełnosprawna reprezentantka kadry narodowej seniorek, która zagra pokazowy mecz z Klaudią Klonowską, niepełnosprawną tenisistką z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach (gmina Kwidzyn). Natalia Partyka urodziła się bez prawego przedramienia. Rywalizuje nie tylko z zawodnikami niepełnosprawnymi, ale także w pełni sprawnymi. Jest obecnie jedną z najlepszych zawodniczek w Europie. Reprezentuje klub BEST-CHEM Sochaczew. Natalia Partyka oraz Natalie du Toit, niepełnosprawna tenisistka z RPA to jedyne zawodniczki na świecie, które wystąpiły w ubiegłym roku zarówno podczas Igrzysk Olimpijskich oraz paraolimpiady w Pekinie. Natalia Partyka ma na swoim koncie wiele medali z mistrzostw Polski, Europy, a także świata, zarówno w zawodach organizowanych dla niepełnosprawnych, jak i w pełni sprawnych tenisistów.

20091123 Klaudia2

Klaudia Klonowska

Klaudia Klonowska to utalentowana zawodniczka z Kwidzyna. W tym roku zdobyła między innymi złoty medal podczas ogólnopolskich letnich igrzysk, rozgrywanych w ramach Olimpiad Specjalnych. Została powołana do podstawowego składu reprezentacji województwa pomorskiego na Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w przyszłym roku w Warszawie. Klaudia zagra z Natalią Partyką podczas ostatniego turnieju Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych.
Pomorska Liga Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych to inicjatywa mająca na celu upowszechnianie sportu i rekreacji w środowisku osób niepełnosprawnych poprzez dyscyplinę, jaką jest tenis stołowy. Od 1997 roku niepełnosprawni mieszkańcy Pomorza uczestniczą w turniejach tenisa stołowego, w których potrafią odnosić sukcesy i na równi rywalizować z osobami sprawnymi. Realizacja rozgrywek pozwala na integrację osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych na płaszczyźnie sportowej. Honorowy patronat nad turniejem sprawuje od 2004 roku marszałek województwa pomorskiego. W tym roku w lidze uczestniczy ponad 100 niepełnosprawnych sportowców z województwa pomorskiego. Organizatorem finałowego turnieju jest Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Turniej wsparły Urząd Miejski w Kwidzynie oraz Starostwo Powiatowe w Kwidzynie.

Poprzedni artykułRozpoczęto remont ulicy Przyrzecznej
Następny artykułWystawa gołębi