Trener zespołu MTS Kwidzyn Robert Majdziński

Nasze juniorki z MTS Kwidzyn osiągnęły spektakularny sukces, awansując po raz ósmy z rzędu do najlepszej czwórki zespołów w Polsce. W kieleckim półfinale nasze szczypiornistki pokonały drużyny SPR Arka Gdynia (24:20) i Bukowsko – Dopiewski KPR (26:20), zaś w meczu, który nie miał wpływu na układ tabeli, przegrały z Kotona Handball Kielce (24:25), zajmując ostatecznie pierwsze miejsce w tym silnie obsadzonym półfinale.

– Przede wszystkim należą się wielkie gratulacje dla naszych zawodniczek. Turniej okazał się trudnym i wyczerpującym wyzwaniem, brały w nim udział czołowe zespoły z roku 2019. W pierwszych dwóch meczach nasz zespół zagrał bardzo dobrze w obronie, nieźle w ataku i tym samym po dwóch pierwszych dniach półfinału byłem pewien awansu do Final Four z pierwszego miejsca. W ostatnim meczu turnieju miały okazję zaprezentować się pozostałe zawodniczki, dla których zdobyte doświadczanie zaprocentuje w przyszłości – twierdzi Robert Majdziński, trener drużyny.

Juniorki MTS Kwidzyn
Skład: Karolna Kobyłko, Natalia Markava, Alicja Wasilewska, Wiktoria Gaura, Andżelika Zimoch, Marta Myścich, Julia Kubiak, Laura Milewska, Dominika Borowska, Dominikia Gimińska, Małgorzata Nowicka, Sandra Guziewicz (MVP turnieju), Julia Kupc, Martna Czapiewska, Julia Kossakowska, Dominika Szynkaruk, Natalia Kamieniecka, Milena Boryń, Katarzyna Trzaska, Laura Domka i Zofia Jeżowska.

Poprzedni artykułWalczyli o puchar dyrektora Domu Pomocy Społecznej
Następny artykułKwidzyn – tu się żyje: historia Sylwii Ziółkowskiej