24 11 2015 kamle

Burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak i Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa zapraszają do udziału w finale Kwidzyńskiej Akademii Młodzieżowych Liderów Ekologicznych 2015 oraz obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Hasło tegorocznego finału: WOLONTARIAT EKOLOGICZNY TO PRZYGODA!
Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania społeczności Kwidzyna działań grup młodzieżowych liderów, którzy realizowali w 2015 roku autorskie projekty ekologiczne oraz zapoznanie się z aktywnością wolontariacką prowadzoną przez międzynarodowych wolontariuszy goszczących w Kwidzynie.
Do udziału w spotkaniu zapraszamy:
– opiekunów, członków i członkinie grup KAMLE,
– przedstawicieli samorządów uczniowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
– osoby zainteresowane aktywnością ekologiczną i wolontariacką.
Spotkanie odbędzie się 4 grudnia (piątek) 2015 r., w godz. 10.00-13.40 w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo Technologicznym, Górki 3A (wejście boczne – lewe skrzydło budynku).
Szczegółowe informacje: Dominik Sudoł, 692 342 510, dsudol@ekokwidzyn.pl , www.ekokwidzyn.pl
Uwaga: Oprócz grup KAMLE do udziału w spotkaniu zapraszamy 4 osobowe delegacje szkolnych samorządów uczniowskich.
Patronat honorowy: Burmistrz Kwidzyna – Andrzej Krzysztofiak
Organizator: Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa
Partnerzy wydarzania: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny SP. Z. O. O, Stowarzyszenie AKWEDUKT Patronat medialny: Radio Gdańsk, TV Kwidzyn, Dziennik Bałtycki, Kurier Powiatu Kwidzyńskiego

Program spotkania
– Spotkanie poprowadzą: Olga Glebova, wolontariuszka z Ukrainy, odbywająca wolontariat w Stowarzyszeniu AKWEDUKT oraz Chantalle Komorowska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Kwidzynie.
– Serwis kawowy i poczęstunek dostępny będzie podczas całego wydarzenia. Poczęstunek przygotowany zostanie przez grupę EKO-Dzieciaki ze Świetlicy Środowiskowej przy ul. Odrowskiego 10.
– Oprawa muzyczna wydarzenia: Radikal Guru www.radikalguru.com
– Zgłoszenia uczestników przyjmuje Pan Wojciech Wąszewski do dnia 3.12.2015 do godz. 15.00. tel.: 55 261 22 16, email: sekretariat@ekokwidzyn.pl
Zapraszamy szkolne samorządy uczniowskie do zaprezentowania swoich działań. Jeżeli macie ochotę podzielić się z kolegami i koleżankami tym, co, na co dzień robicie, to finał KAMLE 2015 jest do tego świetnym wydarzeniem. Możecie zaprezentować swoje działania przygotowując np. zdjęcia z waszych akcji, pokazać kronikę, wyłożyć ulotki, plakaty z waszych akcji na stoliku lub przygotować stoisko informacyjne o samorządzie, szkole… Jeżeli zdecydujecie się zaprezentować działania szkolnego samorządu uczniowskiego, prosimy o kontakt do dnia 2.12.2015: Dominik Sudoł, Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa, 692 342 510, dsudol@ekokwidzyn.pl.
Spotkanie realizowane w Zielonym Standardzie tzn. przy jego realizacji staramy się minimalizować wpływ naszych działań na środowisko naturalne. Zielone Wydarzenie (ang. sustainable event, green event) – niezależnie od tematyki, na każdym etapie przygotowań i realizacji jest przyjazne dla środowiska naturalnego poprzez wykorzystanie innowacji ekologicznych i społecznych.

Poprzedni artykuł„Pejzaże zimowe” – wystawa
Następny artykułRepertuar DKF – grudzień