Plakat Festiwalowy, kolorowo oświetlony człowiek

30 lipca Kwidzyńskie Centrum Kultury zaprasza na „Festiwal Ulicznej Sztuki FUSY 2022″.

FUSY to wydarzenie, którego celem jest promocja teatru ulicznego, dobra zabawa oraz integracja publiczności w każdym wieku. Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje i otwiera widzów na nowe doświadczenia.

Wystąpią: The Clown Circus Show, Teatr Nikoli, Teatr Migro, Teatr 3.5, Orkiestra na Dużym Rowerze, Teatr Akt, Teatr Ognia Los Fuegos.

 

Zabawa klauna z dziećmi
fot. Hubert Cyzman

 

W programie:

13:00-15:00 The Clown Circus Show –Ruphert and Rico

15:00 Parada lalek 3-metrowych – Teatr 3,5

15:30 Marionetka – Teatr Ognia Los Fuegos

16:00 Country Show –  Teatr Nikoli

17:00 Teatr Migro

18:00 Orkiestra na Dużym Rowerze

19:00 IN BLUE – Teatr Akt

20:00 Jesień – Teatr Nikoli

21:00 Can’t escape – Teatr 3,5

22:00 Noc Światła – Teatr Ognia LOS FUEGOS

 

Pokaz tańca ogniowego przed teatrem
fot. Hubert Cyzman

O teatrach:

Ruphert i Rico – duet jednych z najlepszych w Europie klaunów cyrkowych, zdobywców wielu prestiżowych nagród na festiwalach i przeglądach sztuki cyrkowej. Chodzą na szczudłach i stawiają na dobrą zabawę dzieci, m.in. przez obdarowywanie ich balonami, malowanie twarzy, włosów i bańki mydlane.

Teatr Migro występuje głównie na ulicach, placach i skwerach. W ich przedstawieniach dominują gesty, mimika i taniec.  Nazwa „Migro” odnosi się do wędrownego charakteru zespołów ulicznych.

Orkiestra na Dużym Rowerze to polski zespół grający muzykę pop-folkową. Ich cechą charakterystyczną jest połączenie gry na instrumentach z jednoczesną jazdą na 6-osobowym rowerze.

Teatr Akt to niezależna grupa teatralna, która w swoich autorskich spektaklach wykorzystuje sztukę mimu, gestu i plastycznego obrazu, wzbogaconą o elementy cyrku, tańca i pokazów ognia. Regularnie współtworzą widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco we Włoszech.

Teatr Nikoli łączy w sobie elementy pantomimy, akrobatyki i sztuki cyrkowej, komedii oraz tańca współczesnego. Podczas występów najważniejsze są: ruch, gest i muzyka. Teatr skupia się na zapewnieniu dobrej zabawy przez humor i pozytywną energię.

Teatr 3.5 tworzy głównie spektakle plenerowe i uliczne.  Sztuka w ich wykonaniu opiera się na malowniczych improwizacjach ruchowych. Przedstawienia Teatru 3.5 mają charakter eksperymentalny wbrew powszechnym schematom teatralnym.

Teatr Ognia Los Fuegos to niezwykłe widowisko plenerowe, podczas którego tworzą się ogniste, dynamiczne i przestrzenne obrazy. Kuglarskie sztuczki tancerzy ognia  w połączeniu z odpowiednią muzyką, choreografią, płonącymi rekwizytami, strojem i makijażem tworzą wielkie show.

 

Termin: 30 lipca 2022 r.

Miejsce: Plac św. Jana Pawła II (przed teatrem)

WSTĘP WOLNY

Poprzedni artykułZbliżają się upały!
Następny artykułHarmonogram pracy punktu szczepień w sierpniu 2022 r.