07 10 2015 serce1

16 października po raz trzeci obchodzony będzie Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W związku z tym kwidzyński Sztab WOŚP przy współudziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz II Liceum Ogólnokształcącego Profil Bezpieczeństwo Publiczne organizuje w Kwidzynie Dzień z Nauką Pierwszej Pomocy.

16.10.2015 w godzinach 9.30 – 11.45 na Placu Jana Pawła II w namiotach edukacyjnych,  mieszkańcy Kwidzyna będą mogli nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy – resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO) z zaprezentowaniem działania zewnętrznego defibrylatora automatycznego (AED). Akcja edukacyjna zakończona zostanie próbą bicia rekordu świata w jednoczesnej RKO (godz. 12.00 – 12.30)

Bicie rekordu organizowane jest przez Fundację WOŚP, a Sztab WOŚP Kwidzyn przyłączył się do akcji, której celem jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy z naciskiem na resuscytację krążeniowo – oddechową czyli poprzez zabawę do ważnych umiejętności.

Namioty edukacyjne prowadzone będą przez:

– Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie

– II Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie (Bezpieczeństwo Publiczne)

– Małych Ratowników ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Pokojowy Patrol – jako Prezntacja osiągnięć Programu WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować” w klasach I – III szkoły podstawowej.

– JaHuBat – szkolenia z pierwszej pomocy Jacek Topolski

– Powiślańską Szkołę Wyższą – Kierunek Ratownictwo Medyczne

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nauki podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz  zapoznania się ze sprzętem ratującym życie.

Zachęcamy także do wzięcia udziału w próbie bicia rekordu w jednoczesnym ćwieczeniu resuscytacji – krążeniowo oddechowej pod okiem instruktorów.

Wydarzenie odbędzie się 16 października 2015 roku (piątek) w godz. 12.00 – 12.30 i polegać będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na jak największej ilości fantomów, a co za tym idzie przez jak największą ilość osób. Całe wydarzenie będzie trwało pół godziny i chcemy, aby przez ten czas jak najwięcej osób wzięło w nim udział, więc w trakcie ustanawiania rekordu, dopuszczalne jest zmienianie się przy fantomie.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wydarzenie ma charakter otwarty co oznacza, że może wziąć w nim udział każdy. Celem wydarzenia jest jest popularyzowanie wiedzy

i umiejętności udzielania pierwszej pomocy z naciskiem na resuscytację – oddechową.

Miejsce: Kwidzyn, Plac Jana Pawła II (przed teatrem)

Zbiórka: Zbiórka uczestników bicia rekordu – godz. 11.45.

Czas: Czas trwania próby 12.00 – 12.30.

Dla celów organizacyjnych prosimy o zarejestrowanie swojego udziału poprzez formularz: http://goo.gl/forms/YCXvHxPrpD

lub zgłoszenie ilości chętnych osób z instytucji do dnia 15.10.2015 do godz. 24.00 na adres: rekord.rko.kwidzyn@gmail.com

Próba bicia rekordu będzie dokumentowana w formie foto i wideo.

Poprzedni artykułSkandia Maraton Lang Team – finał
Następny artykułProfilaktyka przemocy i uzależnień