grupa kolarzy z rowerami
fot. Dawid Przybylski

Po niedawnych sukcesach w Milko Mazury w Kwidzynie i Starych Jabłonkach pojawiły się kolejne medale, tym razem w GARMIN MTB SERIES.

24 września, w Elblągu  odbył się pierwszy z trzech ważnych w kolarstwie górskim wyścigów w północnej Polsce – GARMIN MTB SERIES.

Na starcie stanęło niemal 200 zawodników, którzy rywalizowali na dwóch dystansach: Mini (25 km, 550 m przewyższenia) i Maxi (50 km, 1000 m przewyższenia). Kwidzyn reprezentowało 10 zawodników z Kwidzyńskiego Klubu Kolarskiego Dziki Team.

Trasa zawodów była malownicza, płynna, bardzo szybka i wymagająca technicznie, z dużą ilością podjazdów oraz zjazdów. Kwidzynianie wypadli bardzo dobrze. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Dawid Przybylski, który zajął II miejsce w kategorii Open i I miejsce w kategorii M18.  W kategorii M16 triumfował Tymon Sztencel, zaś w M14 Szymon Banaś.

Drużyna Dziki Team

Dystans mini:

II miejsce Open – Dawid Przybylski (I miejsce w kat. M18)

V miejsce Open – Mateusz Tęgowski (III miejsce w kat. M18)

VI miejsce Open – Tymon Sztencel (I miejsce  w kat. M16)

Drużyna Młode Dziki

Szymon Banaś – I miejsce w kat. M14

Karol Banaś – II miejsce w kat. M14

Marcel Struzik – III miejsce w kat. M14

Kategoria wiekowa 13 lat

II miejsce – Bartek Zięciak

Kolejny wyścig zaplanowany jest na 1 października w Tolkmicku, a finał cyklu odbędzie się 8 października w Gdańsku. Więcej na temat zawodów na stronie: https://mtbseries.pl/

Poprzedni artykuł„Jedno dziecko – jedno drzewo” – czekamy na ostatnie zgłoszenia!
Następny artykułZmiana terminu otwarcia ofert