Kamienica na ul. Hallera
fot. Mirosław Gawroński

Zakład do spraw Infrastruktury Miejskiej w Kwidzynie na remont kamienicy przy ulicy Hallera, w której mieszka 14 rodzin, skorzystał z nowego źródła dofinansowania.

Zakres prac był szeroki i kosztowny, jednak na przeprowadzenie remontu miasto otrzymało dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego, która pokryła 80 % kosztów remontu.

Na początku stycznia zakończono prace, które obejmowały m.in, wymianę i docieplenie dachu, docieplenie murów styropianem, nałożenie nowego tynku, montaż balustrad, remont klatki schodowej, wymianę okien w piwnicy oraz wymianę oświetlenia na klatce schodowej.

Jan Kozłowski, Dyrektor Zakładu do spraw Infrastruktury Miejskiej w Kwidzynie

– Jest to pierwsza modernizacja miejskiej kamienicy z wykorzystaniem takiego montażu finansowego. Wystąpiliśmy o dotację do Baku Gospodarstwa Krajowego, który pozytywnie ocenił wniosek i przyznał dofinansowanie w wysokości aż 80 % kosztów remontu. Przetarliśmy ścieżkę otrzymania środków z BGK, jestem zatem dobrej myśli co do pozyskania wsparcia na remont kolejnych miejskich kamienic. Potrzeb jest wiele, a wykorzystanie środków zewnętrznych odciąża budżetu naszego miasta. Oczywiście wielkie znaczenie ma przede wszystkim poprawa komfortu  mieszkańców oraz obniżenie ich rachunków za ogrzewanie.

 

Poprzedni artykułMłodzież zapobiega pożarom
Następny artykułRazem Przeciw Depresji!