dziewczyna na wózku inwalidzkim obok siedzi pies
fot. Canva

W ramach programu „Samodzielność-Aktywność-Mobilność!” realizowanego przez samorządy powiatowe we współpracy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwracamy Państwa uwagę na moduł „Dostępne Mieszkanie”.

„Dostępne Mieszkanie” to program skierowany do osób z niepełnosprawnościami, które w swoim mieszkaniu posiadają bariery ograniczające ich w codziennym funkcjonowaniu.

Osoba niepełnosprawna, którą ograniczają bariery architektoniczne we własnym mieszkaniu lub domu, przez które nie jest w stanie samodzielnie wyjść na zewnątrz lub która posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym z powodu niepełnosprawności narządu ruchu uniemożliwiającej poruszanie się bez użycia wózka oraz nie ukończyła 65 roku życia może uzyskać dofinansowanie.

Wysokość dofinansowania zależna jest od lokalizacji, w której nabywane jest mieszkanie i stanowi różnicę pomiędzy ceną mieszkania nabywanego i sprzedawanego.

Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami można składać za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia sow.pfron.org.pl. najpóźniej do dnia 31.12.2024 r. i do wyczerpania budżetu Programu.

Poprzedni artykułMikołajkowe rozstrzygnięcie konkursów
Następny artykułMłodzieżowa Rada Miejska