dkf

Repertuar DKF „Powiększenie” na wrzesień:

03.09.2007 – godz. 20.30 – „Obsługiwałem angielskiego króla”
Scenariusz i reżyseria : Jiri Menzel
Obsada : Ivan Barnev, Oldrich Kaiser, Julia Jentsch, Martin Huba, Marian Labuda
Produkcja : Czechy, 2006
Komedia ; 120 min.

Bohater filmu, Jan Dziecię, wychodzi z więzienia po wielu latach odsiadki. Zamieszkuje w domu na granicy, we wsi niegdyś zamieszkałej przez Niemców ale dziś opustoszałej, bowiem po wojnie wszyscy rdzenni Niemcy zostali zeń wysiedleni. W drodze do domu Jan wspomina czasy, kiedy był młodym kelnerem, i z rozrzewnieniem przywołuje w pamięci swój talent do robienia pieniędzy i pierwsze doświadczenia seksualne. To właśnie wtedy poza pierwszymi lekcjami kelnerowania i uprawiania miłości, wykształcił w sobie zdolność niczym nieograniczonych marzeń o sukcesie i odkrył powab bogactwa.

10.09.2007 – godz. 19.00 – „Duchy Goi”

Reżyseria : Milos Forman
Scenariusz : Jean-Claude Carriere i Milos Forman
Obsada : Natalie Portman, Javier Bardem, Stellan Skarsgard, Randy Quaid
Produkcja : Wielka Brytania, Francja, Czechy, Hiszpania, 2006
Dramat ; 109 min

Hiszpania na przełomie XVIII i XIX w. czas historycznych turbulencji, gwałtownych niepokojów, cierpienia i Inkwizycji. Ojciec Lorenzo, członek Świętego Oficjum, jest zafascynowany młodziutką muzą słynnego hiszpańskiego malarza Francisco Goi – Ines, która na skutek fałszywego oskarżenia o herezję uwięziona zostaje w lochach Świętej Inkwizycji. Obserwatorem i katalizatorem zdarzeń jest Francisco Goya nadworny malarz królewski, który żyjąc z portretowania wpływowych ludzi, „po godzinach” z pasją uwiecznia zwyrodnienia Inkwizycji, okrucieństwa wojen, barbarzyństwo i głupotę ludzką.

17.09.2007 – godz. 19.00 – „Euforia”
Scenariusz i reżyseria : Ivan Wyrypajew
Obsada : Polina Agureyewa, Maksim Ushakov, Mikhail Okunew, Yaroslavna Serowa
Produkcja : Rosja, 2006
Dramat ; 74 min.

Ciągnące się po horyzont bezkresne stepy i leniwie toczący swoje wody Don stają się w filmie tłem dla opowieści o nieoczekiwanej namiętności, która tragicznie splotła dwoje żyjących tu ludzi: zamkniętą w sobie, małomówną Werę o smutnym spojrzeniu, która razem z mężem Walerym i maleńką córeczką mieszka w samotnym domu na środku bezkresnego stepu i Pakę, dzikiego, i nieposkromionego budowniczego łodzi pływających po Donie.

24.09.2007 – godz. 19.00 – „Pan zemsta”
Reżyseria : Park Chan-wook
Scenariusz : Lee Jae-sun, Lee Mu-yeong, Lee Yong-jong, Park Chan-wook
Obsada : Song Kang-ho, Shin Ha-kyun, Bae Du-na, Lim Ji-eun
Produkcja : Korea Południowa, 2002
Thriller, 121 min.

Ryu jest głuchoniemym chłopakiem, który ma bardzo chorą siostrę. Chce jej oddać swoją nerkę, badania wykazują jednak, że nie może być dawcą. Ryu zostaje zwolniony z fabryki, w której pracuje, bo często opuszczał miejsce pracy, aby opiekować się chorą siostrą. Dostaje odprawę i postanawia przeznaczyć ją na sfinansowanie przeszczepu. Kontaktuje się z handlarzami organów na czarnym rynku, jednak ci oszukują go – zabierają pieniądze i wycinają jego własną nerkę. Ryu wkrótce dowiaduje się, że szpital ma nerkę dla jego siostry, ale trzeba za nią słono zapłacić…

Repertuar na seanse „Kino polskie”

17.09.2007 – godz. 20.30 – „Aleja gówniarzy”
Reżyseria : Piotr Szczepański
Obsada : Marcin Brzozowski, Ewa Łukasiewicz, Bartosz Wicher, Marcin Wiercichowski, Matylda Paszczenko
Produkcja : Polska, 2007
Obyczajowy ; 87 min

Marcin, 28 lat bezrobotny polonista próbujący się pozbierać po rozstaniu z dziewczyną – Kasią, decyduje się rozpocząć nowe życie. Postanowił, że nazajutrz rano wsiądzie w pociąg o 5.23 i wyruszy do Warszawy, gdzie poszuka pracy odpowiadającej jego aspiracjom. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu dwunastu godzin ostatniej nocy w Łodzi, która miała zakończyć się spokojnym pożegnaniem z kilkoma znajomymi, a zamienia się w przygodę trwającą do świtu.

18.09.2007 – godz. 18.00 – „Z odzysku”
Reżyseria : Sławomir Fabicki
Scenariusz : Sławomir Fabicki, Marek Pruchniewski, Denijal Hasanović
Obsada : Antoni Pawlicka, Natalia Wdowia, Dmytro Melnychuk
Produkcja : Polska, 2006
Dramata ; 109 min.

Wychowywany bez ojca 19-letni Wojtek mieszka na Śląsku. Tam świat ma szary kolor, a wśród upadłych kopalń i dzielnic nędzy trudno patrzeć z wiarą w przyszłość. Nawet miłość jest tu trudniejsza. Chłopak zakochany w starszej od siebie Katii – ukraińskiej emigrantce z dzieckiem – jest gotów zrobić wszystko, by zapewnić jej prawo legalnego pobytu w Polsce. Jednak świat nielegalnych walk bokserskich, drobnej gangsterki, odzyskiwania długów osacza go coraz mocniej. Im bardziej chłopak walczy o lepsze życie dla swojej dziewczyny i jej dziecka, tym niżej sam upada. Jak wiele będzie musiał poświęcić, żeby wyrwać się z kręgu zła? Czy uda mu się ocalić to, co najważniejsze?

18.09.2007 – godz. 20.00 – „Bezmiar sprawiedliwości”
Scenariusz i reżyseria : Wiesław Saniewski
Obsada : Jan Frycz, Robert Olech, Jan Englert, Artur Barciś, Artur Żmijewski
Produkcja : Polska, 2006
Dramat ; 128 min.

Łukasz, młody absolwent prawa, nie zamierza pracować w zawodzie prawnika. Jego ojciec, który chciałby, żeby syn został obrońcą, wysyła go do swojego kolegi Michała Wilczka, dzisiaj wziętego adwokata. Wilczek ma przekonać go do zawodu. W rzeczywistości adwokat nie chce go do niczego przekonywać. Jednakże opowiada historię pewnego procesu sprzed kilkunastu lat, w którym uczestniczył…

19.09.2007 – godz. 18.00 – „Parę osób, mały czas”
Scenariusz i reżyseria : Andrzej Barański
Obsada : Krystyna Janda, Andrzej Chudziak, Igor Przegrodzi, Arkadiusz Detmer, Monika Obara
Produkcja : Polska, 2005
Dramat ; 101 min.

Jadwiga Stańczakowa jest niewidoma. Mieszka z apodyktycznym ojcem, którego nadopiekuńczość sprawiła, że jest osobą niesamodzielną. Przyjaźń z Mironem Białoszewskim, człowiekiem nieco ekscentrycznym, poetą i oryginalnym prozaikiem całkowicie odmienia jej życie. Niezaradność Mirona w sprawach codziennych uaktywnia i usamodzielnia Jadwigę, która zaczyna pełnić rolę jego sekretarza.

19.09.2007 – godz. 20.00 – „Co słonko widziało”
Scenariusz i reżyseria : Michał Rosa
Obsada : Damian Hryniewicz, Dominika Kluźniak, Krzysztof Stroiński, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Tomasz Papryk, Kinga Preis
Produkcja : Polska, 2006
Dramat, 106 min.

Upalny lipiec. Duże miasto. W nim trójka nie znających się ludzi: mały Sebastian, nastoletnia Marta i Józef. Los sprawia, że każde z nich, musi szybko zdobyć niewielką, ale będącą poza zasięgiem, sumę pieniędzy, by nie utracić godności, by zmienić swoje życie, by zachować radość i marzenia

 

Poprzedni artykułNowy zawodnik Basketu
Następny artykułPożegnanie lata na Miłosnej