30 08 2016 ptak

W pierwszej połowie września odbędzie się jedno z ostatnich tegorocznych szkoleń cyklu Pełzacz – Ptasia Inisjatywa, jednocześnie także jedno z ważniejszych.
10 września 2016 (sobota) organizowany będzie bezpłatny wyjazd do Gdańska, na Wyspę Sobieszewską. Jest on adresowany przede wszystkich do nauczycieli, edukatorów i licealistów, a także do wszystkich osób niezależnie od wieku, chcących bliżej poznać ptaki oraz to, jak się je bada.

Program wyjazdu:

7.30 Wyjazd autobusem z parkingu koło Intermarché w Kwidzynie (ul. Szeroka).

Ok. 9.00 przyjazd do Stacji Ornitologicznej w Górkach Wschodnich w Gdańsku.

Zwiedzanie Stacji Ornitologicznej, połączone ze spotkaniem z kierownikiem Krajowej Centrali Obrączkowania Ptaków, mgr Tomaszem Mokwą, podczas którego opowie o zadaniach Stacji i historii obrączkowania ptaków w kraju i na świecie.

Ok. 11.00 wyjazd w kierunku Świbna

Rezerwat Mewia Łacha
11.30 – 15.00 wycieczka ścieżką dydaktyczną po rezerwacie Mewia Łacha znajdującym się w Ujściu Wisły.
Uczestnicy będą mieli okazję poznać wyjątkowe w Polsce siedliska przyrodnicze, m.in. bór nadmorski, czy wydmy nadmorskie. Odwiedzimy punkt obrączkowania ptaków prowadzony przez Grupę  Badawczą Ptaków Wodnych KULING. W ujściu Wisły edukator przyrodniczy na specjalnej wierzy widokowej opowie o rezerwacie, rzadkich, występujących w nim zwierzętach, szczególnie ptakach, a przy odrobinie szczęścia będziemy mogli obserwować przez lunetę również rezydujące tam foki szare.

Prawdopodobny powrót do Kwidzyna około godziny 17.00.

Organizator nie zapewnia posiłków.
Aby dokonać zapisu, należy najpóźniej do 7 września zgłosić chęć wyjazdu pod numerem telefonu:
55 261 22 16 lub 511 360 274, lub na adres mailowy: jmarciniak@ekokwidzyn.pl.
Zastrzegamy sobie prawo do zmian w części programu, lub odwołania wyjazdu w przypadku nie zebrania wystarczającej liczby uczestników. Liczba miejsc ograniczona!

Poprzedni artykułZmiany w rozkładzie jazdy pociągów
Następny artykułPokażą co potrafią!