26 11 2018 czwartki z mapa

Już od najbliższego czwartku 29 listopada UMKS Kwidzyn rozpoczyna nowy cykl imprez biegowych w Kwidzynie. Od tego dnia aż do maja 2019 r. w każdy ostatni czwartek miesiąca wszyscy amatorzy biegania i ruchu na świeżym powietrzu będą mogli wziąć udział w zawodach „Czwartki z mapą”. Będzie to cykl imprez z osobnymi klasyfikacjami, a zawody te będą miały charakter otwarty dla wszystkich chętnych. 3 rodzaje tras o różnym stopniu trudności oraz długości 1-4 km mogą stanowić doskonałą formę treningu interwałowego i szybkościowego.

„Czwartki z mapą” są inicjatywą trenerów i zawodników UMKS Kwidzyn, mającą na celu pokazanie biegów na orientację i danie wszystkim chętnym możliwości pobiegania z mapą. Na pewno będzie to możliwość przeżycia ciekawej przygody, a że kwidzyniacy mają taką potrzebę najlepiej było widać podczas ostatniego HARPAGAN-a kiedy to wystartowało ponad 100 naszych mieszkańców niezrzeszonych w kwidzyńskim klubie.

Centrum organizacyjne pierwszej edycji imprezy „Czwartki z mapą” 29 listopada zlokalizowano na Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Wiejska 1A (wejście A). Stamtąd uczestnicy biegać będą na terenie obiektów Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz osiedla za wałem kolejowym.

Zawody mogą też być doskonałą formą treningów dla uczniów kwidzyńskich szkół, ponieważ od tego roku szkolnego biegi na orientację wracają do współzawodnictwa międzyszkolnego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku. Jest też szansa, że najlepsi z nich mogliby również wziąć udział w Pucharze Najmłodszych 2019 w bno, nieoficjalnych Mistrzostwach Polski dzieci do lat 14, które UMKS Kwidzyn organizował będzie w Kwidzynie w dniach 30.05-01.06.2019 roku.

Szczegóły dotyczące uczestnictwa w „Czwartkach z mapą” znajdą Państwo na stronie internetowej klubu www.umkskwidzyn.pl i facebooku UMKS Kwidzyn. Niżej zamieszczamy też regulamin imprezy oraz plakat informacyjny.

pdfRegulamin

26 11 2018 czwartki z mapa1

26 11 2018 czwartki z mapa2

26 11 2018 czwartki z mapa3

26 11 2018 czwartki z mapa4

26 11 2018 czwartki z mapa5

Poprzedni artykułPółfinał wojewódzki w futsalu dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Następny artykułHalowe Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody