15 11 2018 mmts

Niestety nie udało się przywieźć punktów z Lubina. MMTS przegrał z Zagłębiem 23:21, prezentując po przerwie fatalną dyspozycję w ataku. Wystarczy powiedzieć, że w drugiej połowie meczu kwidzynianie zdobyli zaledwie 5 bramek z akcji. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały doznali tym samy czwartej porażki w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się od bramki Michała Pereta, jednak w kolejnych minutach kwidzynianie nie potrafili przebić się przez defensywę gospodarzy. Zagłębie zdobyło natomiast cztery bramki z rzędu i po 8 minutach prowadziło już 4:1. Czerwono-czarni szybko zerwali się jednak do ataku i po bramkach Kacpra Adamskiego i Michała Potocznego zbliżyli się do lubinian na jedną bramkę – 4:3. W 16. minucie, bo bramkach Michała Potocznego i Andrzeja Kryńskiego, kwidzynianie doprowadzili natomiast do remisu 6:6. Wyrównany stan gry utrzymywał się do 26. minuty meczu i stanu 10:10. Końcówkę pierwszej połowy lepiej rozgrali jednak goście, którzy po trafieniach Kacpra Adamskiego i Andrzeja Kryńskiego wyszli na prowadzenie 10:12. Chwilę później rozmiary strat zmniejszył jeszcze Paweł Dudkowski i MMTS kończył pierwszą część meczu z przewagą jednej bramki – 11:12.

Niestety w drugiej połowie kwidzyniacy niemal całkowicie stracili swoją moc i nie istnieli w ataku. Gra rozpoczęła się od skutecznego rzutu karnego Kristiana Bondziora, jednak na bramkę Zagłębia kwidzynianie odpowiedzieli golem Roberta Orzechowskiego. W 35. minucie Zagłębie prowadziło już 14:13 po kolejnych trafieniach Bartłomieja Jaszki i Marcela Sroczyka. Wyrównał wówczas Michał Peret, jednak później kwidzynianie całkowicie zacięli się w ataku. Przez kolejne 20 minut gry MMTS zdołał wypracować tylko 3 rzuty karne (w tym tylko 2 trafione przez Kryńskiego), co przy 9 bramkach rzuconych przez lubianian sprawiło, że podopieczni trenera Tomasza Strząbały tracili do rywali aż 6 bramek – 23:17. I choć do końca meczu trafiali już wyłącznie kwidzynianie (Krieger, Nogowski, Kryński) do odniesienia zwycięstwa nad Zagłębiem zwyczajnie zabrakło czasu. MMTS przegrał w Lubinie 23:21, odnosząc tym samym swoją czwartą porażkę w tym sezonie.

Zagłębie Lubin – MMTS Kwidzyn 23:21 (11:12)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz, Bondzior 6, Kuźdeba 1, Mrozowicz 1, Pawlaczyk, Szymyślik 3, Sroczyk, Marciniak, Moryń, Jaszka 2, Kupiec, Dudkowski 2, Dawydzik 2, Chychykalo 6.
MMTS: Szczecina, Dudek – Orzechowski 4, Kryński 6, Krieger 1, Peret 3, Janiszewski, Adamski 3, Szczepański, Rosiak, Nogowski 2, Potoczny 2, Przytuła.

15 11 2018 mmts1

15 11 2018 mmts2

15 11 2018 mmts3

15 11 2018 mmts4

15 11 2018 mmts5

Poprzedni artykułOgłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty złożonej przez Ludowy Klub Sportowy „Nadwiślanin” pn. „Udział w Mistrzostwach Europy Juniorów w Trójboju Siłowym”
Następny artykułPodsumowanie eliminacji do Mistrzostw Świata Szkół w Biegu na Orientację