Zawodnicy UMKS Kwidzyn specjalizują się w biegu na orientację, jednak klub po raz pierwszy postanowił wyjść też z ofertą dla biegaczy, którzy wolą biegać po wyznaczonej trasie, a nie niekoniecznie z mapą. Już w styczniu po raz pierwszy w Kwidzynie rozegrany zostanie cykl biegów górskich „Kwidzyn Junior Trail 2021” i „Kwidzyn Trail 2021”

Po „Kwidzyńskiej Pionie”, „Półmaratonie Traktora” i „Maratonie Leśnym”, to kolejna impreza biegowa, której trasy poprowadzone zostaną głównie w podkwidzyńskich lasach. Tym razem jednak będzie to wyjątkowe wyzwanie ze względu na ilość podbiegów i zbiegów jakie zawodnicy będą mieli do pokonania.

W 2021 roku UMKS Kwidzyn obchodzić będzie 10-lecie klubu i z tej okazji zawodnicy i członkowie klubu postanowili wyjść poza zakres swojej dotychczasowej działalności, polegającej przede wszystkim na bieganiu z mapą i kompasem, i zorganizować cykl biegowy dla zawodników preferujących jednak bieganie po wyznaczonej trasie.

Wykorzystując swoje doświadczenia z organizacji kilkudziesięciu zawodów od regionalnych przez ogólnopolskie po międzynarodowe, chcemy dać zawodnikom w różnym wieku możliwość pobiegania w terenie jaki my znamy z naszych treningów i zawodów, ale bez konieczności samodzielnej nawigacji z mapą w terenie. W ten sposób chcemy jednocześnie wszystkim uczestnikom dać możliwość poczucia tego, co my czujemy na co dzień i przekonania jak pięknymi terenami dysponujemy wokół Kwidzyna i jaką radość daje bieganie po górach w lesie – zachęca do udziału w zawodach prezes UMKS Kwidzyn, Tomasz Müller

Ze względu na ograniczenia związane z przeciwdziałaniem COVID-19 zawody podzielone zostały na dwa niezależne eventy – „Kwidzyn Junior Trail 2021” i „Kwidzyn Trail 2021”

Cały cykl składać się będzie z trzech biegów na różnych trasach, w różnych miejscach. To co jednak je łączy, to to, że naprawdę będzie po górach. Zawody dla dzieci i młodzieży „Kwidzyn Junior Trail” rozegrane zostaną na dystansach od 1,6 do 4 km, zarówno na trasie rodzinnej jak i w kategoriach wiekowych do 10 lat, 11-12 lat i 13-15 lat. „Kwidzyn Trail” przeznaczony jest dla zawodników w wieku 16 lat i starszych, a przewidziane są trasy 5 i 10 kilometrowe. Wszystkie trasy będą wyznaczone w terenie taśmami i prawie w całości przebiegać będą drogami i ścieżkami leśnymi. Wyjątek stanowić ma pierwszy etap zawodów, którego centrum organizacyjne oraz początek i koniec trasy zlokalizowany będzie na górkach Toru Motocrossowego w Bądkach. Organizatorzy zadbali jednak by na trasie nie było nudy i trasy wytyczyli tak, by impreza rzeczywiście była cyklem biegów górskich. Najdłuższa, 10-cio kilometrowa trasa będzie miała około 300 m przewyższenia. Oczywiście wszystkie trasy pod względem skali trudności zostały odpowiednio dostosowane do wieku zawodników. Dla każdej jednak z grup wiekowych może to być doskonały trening kondycyjny i ogromna frajda, ponieważ trasy wytyczone ścieżkami rzadko wykorzystywanymi przez przeciętnego mieszkańca.

Wszystkie szczegóły „Kwidzyn Junior Trail 2021” i „Kwidzyn Trail 2021” znaleźć można w regulaminach zawodów na stronie organizatora http://www.umkskwidzyn.pl/o-klubie/historia-klubu/689-kwidzyn-trail

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Poprzedni artykułTrwa remont dawnego kina „Tęcza”
Następny artykułPSZOK nieczynny w Wigilię