kwidzyn logo

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stanu przygotowania sił ratowniczych oraz pracowników spółki  na wypadek sytuacji kryzysowych. Założono pożar stajni Nr 2 z kompletem koni wewnątrz, w trakcie trwania imprezy masowej na terenie hipodromu. Po ogłoszeniu alarmu o pożarze i rutynowym powiadomieniu jednostki straży pożarnej przystąpiono do ewakuacji koni w bezpieczne  miejsce. Do miejsca pożaru przybywają służby ratownicze z miasta i Internationall Paper Kwidzyn sp-a z o.o. – Ochrona i Ratownictwo A.D.
Wszystkie te siły przystępują do wykonywania czynności zgodnie ze swoimi procedurami.Jako ciekawostka, konie ewakuowano w maskach przeciwgazowych. Cały czas trwa gaszenie pożaru i zaopatrywanie rannych przez służby medyczne.
Na opróżniony z widzów hipodrom wjeżdża czterokonny  zaprzęg z platformą wyposażoną w beczki z wodą, to element historycznego wozu strażackiego byłej stadniny koni.
Wszystkie postawione przed ćwiczącymi zadania zostały wykonane. Pracownicy TRW Miłosna stanęli na wysokości zadania i postawione cele osiągnęli.Dokonano podsumowania przy tradycyjnej grochówce.
Kolejny sprawdzian kwidzyńskich ratowników został wysoko oceniony przez obserwatorów.

 

2008025 wiczeniaOCmiosna2008 0927

Poprzedni artykułMistrzostwa Świata w Rajdach Enduro 2008
Następny artykułIX Targi Staroci