Ćwiczenia DRAGON-24
fot. www.wojsko-polskie.pl

Rozpoczęło się ćwiczenie z wojskami pod kryptonimem DRAGON-24, które jest kluczowym elementem manewrów NATO w ramach STEADFAST DEFENDER 24. W ćwiczeniu DRAGON-24 (DR-24) bierze udział około 20 tys. żołnierzy, w tym blisko 15 tys. z Polski, z 9 państw NATO i krajów partnerskich oraz około 3500 jednostek sprzętu.

W dniach 4-6 marca w okolicach Kwidzyna odbędą się międzynarodowe ćwiczenia wojskowe pk. „ DRAGON-24”. Kolumny będą eskortowane i zabezpieczane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego, we współpracy z Policją na trasie: Korzeniewo, Baldram, Mały Baldram – Piekarski Młyn, Ośno, Licze.

DR-24 jest ćwiczeniem o charakterze defensywnym i nie jest skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu, ale stanowi demonstrację zdolności do przeciwdziałania agresywnej polityce i prowokacyjnej aktywności Federacji Rosyjskiej.

Kluczowymi elementami ćwiczenia będą przeprawa wojsk sojuszniczych przez Wisłę oraz przemieszczenie Sił Szybkiego Reagowania NATO (VJTF), które jest elementem łączącym DR-24 z ćwiczeniem BRILLIANT JUMP-24.

Wojsko informuje by:

  • nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk,
  • zachować bezpieczny odstęp,
  • współpracować dla zapewnienia bezpieczeństwa,
  • poinformować bliskich i znajomych, że to tylko ćwiczenia.

Więcej informacji na temat ćwiczeń znajdziecie na stronie Wojska Polskiego.

Poprzedni artykułPodpisano umowę w sprawie ścieżek rowerowych
Następny artykułNarodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych