bieg przelaj

Inicjatorem całej akcji jest Polski Związek Orientacji Sportowej a jej kwidzyńską część poprowadził Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy w Kwidzynie.

20120515 mapa1

Organizatorzy przygotowali 3 trzy trasy o różnej długości i różnej skali trudności. W sumie we wspólnym bieganiu z mapą po lesie wzięło udział ponad 90 osób w różnym wieku.

– Nas najbardziej cieszy, że na imprezę przyszło dużo dzieci ze swoimi rodzicami. Spodziewaliśmy się, że uczestników będzie dwa razy więcej ale nocne deszcze i poranny chłód zrobiły swoje. Jednak, Jak mieliśmy okazję usłyszeć, zarówno dorośli jak i dzieci były zachwycone tym sportem. Absolutna większość uczestników po raz pierwszy miała kontakt z biegami na orientację i już deklarowali chęć udziału w kolejnych imprezach. Dla dzieci największą atrakcją była możliwość odnalezienia zaznaczonych na mapie i ustawionych w terenie punktów kontrolnych oraz sam moment ich potwierdzania. Wielu rodziców zauważało, że dzięki tym czynnościom dzieci nawet nie zauważyły ile kilometrów musiały pokonać.

20120515 mapa2

Do tej pory najwięcej dzieci startowało w naszych zawodach ze szkoły podstawowej nr 6 i nr 4 ale w sobotę były też kilka osób ze szkoły podstawowej nr 2, gimnazjum nr 2 i pojedynczy uczniowie z innych szkół. Mam nadzieję, że tak jak dzięki International Paper Kwidzyn Sp. z o.o. w mieście zapanowała wspaniała moda na bieganie, tak dzięki UMKS Kwidzyn rozbujamy tę modę jeszcze o bieganie z mapą

Na mecie imprezy organizatorzy przygotowali dla uczestników ognisko z kiełbaskami oraz losowanie nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników, którzy wyruszyli na trasy. Główną nagrodę losowaną na zakończenie rower terenowy, ufundowały firmy SerTech – Automatyka Przemysłowa i sklep rowerowy GRZEŚ.

20120515 mapa3

– W sumie prawie każdy uczestnik akcji oprócz niezapomnianych wrażeń z trasy zakończył zawody z jakąś nagrodą dlatego w imieniu organizatorów chciałbym podziękować wszystkim naszym darczyńcom i już dziś poprosić aby byli z nami również za rok.

W marcu ubiegłego roku niewiele osób w Kwidzynie wiedziało na czym polegają biegi na orientację lub w ogóle o nich nie słyszało. Dziś dyscypliną tą zajmuje się kilkudziesięciu uczniów ze szkół różnego szczebla i powoli biegi na orientację stają się jedną z wizytówek Kwidzyna.

 

Poprzedni artykułDzieje Kwidzyna w pigułce
Następny artykuł„AMONIAK 2012” – TO TYLKO ĆWICZENIA