Wielkanoc 2020 to wyjątkowe święta. Żyjemy w czasie groźnej dla nas wszystkich pandemii. Wprowadzono wiele obostrzeń, których głównym celem jest minimalizowanie zagrożeń.  Nasz samorząd podjął wiele kroków, by mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie. Każdego dnia zdajemy trudny egzamin z naszej obywatelskiej postawy. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za zrozumienie, zaangażowanie i odpowiedzialność, byśmy ten obywatelski egzamin, nadal zdawali celująco.

 

Dziękujemy

lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, całemu personelowi medycznemu i pomocniczemu, który każdego dnia, wystawiony na wielkie ryzyko zagrożenia swego życia, troszczy się o zdrowie naszych mieszkańców.

Dziękujemy

pracownikom sklepów, którzy w czasie codziennej pracy spotykając się z największą ilością osób bardzo narażają swoje zdrowie.

Dziękujemy

pracownikom Sanepidu, choć niewidoczni, mierzą się z epidemią, zapewniając nam ochronę.

Dziękujemy

służbom mundurowym – policji, straży miejskiej, straży pożarnej, którzy profesjonalnie wykonują swoje obowiązki, zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom, dbając o to, by nałożone na nas rygory były przestrzegane.

Dziękujemy

pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, za pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Dziękujemy

nauczycielom i uczniom, którzy znaleźli się w nietypowej sytuacji i muszą mierzyć się z nowymi formami nauczania i uczenia się.

Dziękujemy

pracownikom Poczty, bo w tych trudnych chwilach, umożliwiają nam kontakt ze światem.

Dziękujemy

osobom, które poświęcając swój wolny czas, bezinteresownie szyją maseczki ochronne dla szpitala, domów pomocy społecznej, hospicjum i służb mundurowych.

Dziękujemy

pracownikom Urzędu Miejskiego, służbom komunalnym i przedsiębiorstwom współpracującym – PEC, PWK, ZUO, zapewniającym  prawidłowe funkcjonowanie naszego miasta, które dzięki nim jest czyste i zadbane.

 

Poprzedni artykułCmentarz i koronawirus
Następny artykułKsięża z kwidzyńskiej katedry wsparli szpital