Mecz rozpoczął się chaotycznie dla obu drużyn. Po dobrej postawie Dawida Urbanowicza w bramce gospodarze po 10 minutach spotkania prowadzili 5:4. Aktywna obrona pozwoliła na wyprowadzanie szybkich ataków i za sprawą Wojciecha Kozłowskiego SMS wyszedł na 3-bramkowe prowadzenie. Dzięki skutecznej grze w ataku młodzi zawodnicy  podwyższyli wynik i po pierwszej części gry było 15:11.

Gospodarze kontrolowali spotkanie przez większą cześć drugiej połowy. Na kwadrans przed końcem meczu Spartanie zaczęli grać lepiej, lecz do remisu doszło dopiero w 58 minucie.

Goście mieli ,,piłkę meczową” na 10 sekund przed końcem spotkania, ale nie udało im się zdobyć bramki. Bartosz Pruszkowski rzutem przez całe boisko przypieczętował zwycięstwo SMS-u. Mecz zakończył się wynikiem 26:25.

SMS ZPRP II Kwidzyn – SKF KPR Sparta Oborniki Wlkp. 26:25 (15:11)