kwidzyn logo

20090401 Ekoinicjatywa

Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa w ramach projektu Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna, wydało kolejną publikację pod ciekawie brzmiącym tytułem: „Dlaczego dzięcioł nie dostaje wstrząsu głowy?”

„ Jeśli słyszysz w lesie stukającego dzięcioła, a trudno jest go wypatrzeć, możesz go zlokalizować przykładając ucho do pnia wybranego drzewa. Kiedy trafisz na drzewo, na którym żeruje dzięcioł, usłyszysz to bardzo wyraźnie! (…)”
Publikacja jest zbiorem kilkunastu pytań, dotyczących różnych ciekawych zagadnień przyrodniczych np. Dlaczego pszczoły brzęczą?”, „Czy chwasty są potrzebne?”, Co to jest pachnica i dlaczego pachnie?, O czym pohukuje puszczyk? itp.  Inspiracją do napisania tej publikacji były min. pytania zadawane przez  uczestników akcji Kwitnące Wakacje.
W książce znajduje się również, wiele wskazówek i porad jak prowadzić ciekawe, a zarazem bardzo proste obserwacje przyrodnicze. Bajkowe ilustracje wykonane w technice- akwareli, rzetelnie skomponowane z ciekawymi tekstami, zachęcają do lektury zarówno dzieci i dorosłych

Publikacja została wzbogacona w dzięciołową kolorowankę, składającą się z 10 rysunków dzięciołów. Najmłodsi mogą poćwiczyć swoje umiejętności artystyczne ucząc się jednocześnie rozpoznawać szczegółowe cechy tych ptaków. Publikacja wykorzystywana będzie min. w trakcie prowadzonych przez Stowarzyszenie warsztatów przyrodniczych- Zielona Klasa, prowadzonych dla Kwidzyńskich przedszkoli i szkół.
Do lektury „Dzięcioła” zachęcamy zarówno dzieci jak i rodziców. Mamy nadzieję ze publikacja będzie dla kwidzyniaków inspiracja do ciekawych odkryć przyrodniczych.

Książkę można bezpłatnie otrzymać w siedzibie Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa”, ul. Miłosna 1.
Publikacja będzie również przekazana do przedszkoli, szkół i bibliotek.

Zapraszamy do lektury.

20090401 dzieciol2

 

Poprzedni artykułNowa wentylacja dla basenu
Następny artykułMiędzynarodowe Wielkanocne Zawody Balonowe w Kwidzynie