15 04 2014 ip

16 maja w Starostwie Powiatowym w Kwidzynie dwie firmy kluczowe dla gospodarki, rozwoju, lecz również postrzegania regionu – International Paper Kwidzyn i KBR, podpisały umowy o współpracy ze średnimi szkołami zawodowymi, mogącymi w przyszłości stanowić źródło pozyskiwania potencjalnych pracowników. Wspomnianą umowę z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, reprezentowanym przez Dyrektor Romanę Pawelską-Sulot podpisali Prezes International Paper Kwidzyn Marek Krzykowski i Prezes KBR Adam Ściążko. Firma International Paper Kwidzyn podpisała również umowę z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 reprezentowanym przez Dyrektora Henryka Czyżewskiego.

W zamyśle pomysłodawców zawarcie umów ma przyczynić się do pogłębienia współpracy pomiędzy zakładami pracy i szkołami w celu podniesienia poziomu wiedzy technicznej i kluczowych kompetencji absolwentów szkoły, a także lepszego ich przygotowania do wymagań współczesnego rynku pracy. Współpraca obejmować będzie działania ukierunkowane na wzmocnienie atrakcyjności i jakości kształcenia i szkolenia zawodowego, rozwijanie systemów uczenia się poprzez praktyczną naukę zawodu oraz lepsze przygotowanie uczniów do świadomego planowania ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

W ramach współpracy uczniowie klas objętych umową będą mieli możliwość odbywania praktyk czy skorzystania z organizowanych wycieczek zawodowych. Młodzież stojąca przed decyzją wyboru szkoły ponadgimnazjalnej może liczyć na pomoc w określeniu swoich zawodowych zainteresowań poprzez możliwość bliższego zapoznania się z preferowaną przez potencjalnych pracodawców ścieżką zawodową, jak i ich oczekiwaniami względem przyszłych pracowników. Wśród innych działań wskazać również należy współorganizowanie konkursów propagujących wiedzę techniczną, partycypowanie pracodawcy w unowocześnianiu bazy warsztatowej szkoły poprzez przekazywanie sprzętu i urządzeń mogących stanowić pomoce dydaktyczne w szkole.

Na najlepszych absolwentów spełniających kryteria rekrutacji czekają oferty rocznego płatnego stażu w International Paper Kwidzyn, firmy będącej jednym z największych i najbardziej cenionych pracodawców w regionie. Dodatkowym atutem dla najlepszych uczniów kończących szkoły objęte umową jest możliwość skorzystania z czesnego w ramach podjęcia nauki na kierunku studiów zaakceptowanym przez International Paper Kwidzyn.

Umowy wchodzą w życie z dniem 1 września 2014 roku i obowiązywać będą przez trzy lata, tj. do 31 sierpnia 2017 roku z możliwością jej przedłużenia na kolejne trzy lata.

Spółka International Paper Kwidzyn należy do International Paper – globalnego lidera w produkcji papieru i opakowań posiadającego zakłady produkcyjne na terenie Ameryki Północnej, Europy, Ameryki Łacińskiej, Rosji, Azji i Afryki Północnej. Działalność International Paper Kwidzyn obejmuje produkcję papieru kserograficznego, offsetowego, tektury powlekanej, papieru gazetowego oraz celulozy.   Firma zatrudnia ponad 1300 pracowników i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm społecznie odpowiedzialnych w regionie pomorskim.  W 2013 roku sprzedaż netto wyniosła 2.4 miliarda złotych. Więcej informacji na temat International Paper Kwidzyn znajduje się na stronie www.internationalpaper.com.pl

KBR POLAND Sp. z o.o. (dawniej BE&K Europe) istnieje na rynku polskim od 1994 roku ugruntowując swoją pozycję jako duże przedsiębiorstwo specjalizujące się w kompleksowej obsłudze projektów remontowych, prefabrykacyjnych, utrzymania ruchu i usług budowlano-montażowych dla przemysłu papierniczego, drzewnego, energetycznego i chemicznego. Od 2008 roku stanowimy część koncernu KBR Inc. z główną siedzibą w Houston w Teksasie, USA. Obecnie zatrudniamy ponad 700 pracowników realizując projekty w różnych krajach na terenie całej Europy wykazując ponadstandardową troskę o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i podwykonawców. Nasza rzetelność wobec klientów, dostawców, pracowników i środowiska lokalnego jest doceniana na zewnątrz, czego przejawem jest między innymi wieloletnie nagradzanie naszej firmy certyfikatami i statuetką programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

Poprzedni artykułV Kwidzyński Bieg Papiernika – rejestracja zakończona
Następny artykułNoc Muzeów w Kwidzynie