24 03 2016 bieg1

17 marca kwidzyńscy Strażnicy Miejscy, funkcjonariusz z zakładu karnego Kwidzyn oraz policjant z Kwidzyna wraz z kolegami z kraju wzięli udział w „Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych”.
Uczestników sztafety powitał nadkom. Jacek Kumpiałowski p.o. zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Następnie komendant zapalił pochodnię ze Świętym Ogniem Olimpijskim dając tym samym sygnał do startu. Uczestnicy pobiegli głównym ulicami miasta, by następnie dotrzeć do hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zainaugurowane zostały IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Tam Święty Ogień Nadziei przekazany został niepełnosprawnym sportowcom. 

„Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych” to ruch społeczny, który zrodził się w Stanach Zjednoczonych, a do Polski dotarł w latach dziewięćdziesiątych. Jego działalność ma na celu podniesienie jakości życia osób niepełnosprawnych intelektualnie, a zwłaszcza zdobywanie środków na organizację olimpiad specjalnych. Stało się tradycją, że „Święty Ogień Nadziei” do obiektów sportowych, gdzie odbywają się Igrzyska Olimpiad Specjalnych, przynoszony jest przez sztafetę Strzegących Prawa.

Źródło – www.podlaska.policja.gov.pl

24 03 2016 bieg2

24 03 2016 bieg3

Poprzedni artykułInformacja o głosowaniu na kandydatów do kwidzyńskiej Rady Działalność Pożytku Publicznego
Następny artykułKiermasz wielkanocny w galerii Kopernik