“Jeszcze będzie normalnie,

jeszcze będzie przepięknie”.

MUZYKA. TEATR. KINO. SPOTKANIA. DYSKUSJE. WARSZTATY.

Wspólne doświadczanie kultury i bliskości drugiego człowieka to tradycyjne leki na niepewność, strach, kryzys – to pojęcia, które dziś wypełniają nasze myśli.

Kwidzyńskie Centrum Kultury podejmując rękawicę rzuconą nam przez pandemię zorganizowało mobilną wystawę Bez maski.

Jest to galeria ponad 100 zdjęć, która w czasie pandemii i obowiązującego reżimu sanitarnego, ma Wam przypomnieć że “jeszcze będzie normalnie”.

Na zdjęciach  zostały uwiecznione momenty z życia kulturalnego miasta. Wydarzenia plenerowe, koncerty, spektakle, warsztaty, pokazy oraz ciekawostki kulturalne. Razem z nami powspominacie Dni Kwidzyna w 2004 roku, casting do popularnego w latach 2002-2005 programu Idol czy chociażby wielki koncert na zakończenie wydarzenia “I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”.

Galeria ta ma też uświadomić niedowiarkom, że w naszym mieście kultura żyje, tętni i jest gorąca jak smoła w piekle.

Poczynając od grudnia do końca stycznia  mobilny galeriowóz Kwidzyńskiego Centrum Kultury będzie parkował w strategicznych punktach miasta, tak żeby każdy mógł mieć dostęp i możliwość zobaczenia co dla Was  przygotował zespół KCK. Jednocześnie, poczynając od 1  grudnia, w każdy wtorek na profilu FB (@kckkwidzyn) oraz Instagramie (@kckkwidzyn) będzie ukazywało się jedno wybrane z galerii zdjęcie. Z naszej strony opiszemy co my pamiętamy, a od Was oczekujemy silnej interakcji w kwestii Waszej pamięci co do określonego wydarzenia, może miesiąca albo roku?

Zdjęcia oczywiście wybrane są subiektywnie. Nie kierowały nami żadne motywy finansowe, żadne zwierzę nie ucierpiało w trakcie ich robienia.

Poprzedni artykułZwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin
Następny artykułProtest samorządów