kwidzyn logo

20090618 Mrozik

-Wysłałem oferty pracy do kilku polskich klubów. Najkorzystniejszą otrzymałem z Kwidzyna. Chcę stworzyć zespół, który zdobędzie serca kibiców i zajmie jak najwyższe miejsce w lidze. Jestem młody, ambitny, lubię wyzwania i wiem, że mi się to uda – mówi P.Mrozik .
Jak informuje rzecznik Basket Kwidzyn Paweł Mrozik był  jednym z niewielu zagranicznych trenerów i jednocześnie, jedynym polskim szkoleniowcem w NCAA. Jest też założycielem i organizatorem  w 2002 roku pierwszego obóz Polish Shooout (www.polishshootout.com.pl ), dzięki któremu do USA wyjechało już ponad 35 młodych polskich zawodników, a ponad 10 z nich trafiło do NCAA. Od tego też czasu zajmował się także indywidualnym szkoleniem młodych graczy i wyszukiwaniem talentów.
Paweł Mrozik wychowanek AZS Lublin przez kilka lat grał z powodzeniem jako zawodnik w NCAA oraz NCAAJ w zespole Western Nebraska Community College.
W wieku 18 lat zawodnik podjął poważną decyzje związaną z jego przyszłością, zdecydował się na wyjazd do Wausau West High School w Wisconsin w USA. W szkolnej drużynie był najlepszym koszykarzem i strzelcem, określanym przez miejscową prasę jako  „The Polish Rifle”(polska strzelba).W 2000 roku otrzymał stypendium w Western Nebraska Community College. Wówczas był to jeden z najlepszych junior collegów, notowany na 23 miejscu w USA. Grając w lidze NJCAA doszedł zespołem Western Nebraski  do finału mistrzostw USA. Był kapitanem tego zespołu.
Od sierpnia ubiegłego roku  legendarny trener Homer Drew zaproponował mu pełnienie funkcji jednego z jego asystentów na dobrej uczelni Valparaiso, która była zainteresowana jego pozyskaniem jako zawodnika kilka lat wcześniej, gdy występował jeszcze w barwach Western Nebraska. Paweł Mrozik ma żonę Małgorzatę i 5-letniego syna Filipa.

 

Poprzedni artykuł„Moje miasto z okna samolotu” wystawa fotografii.
Następny artykułStrzeleckie Wakacje 2009