Czy w Twojej okolicy są miejsca związane z historią i kulturą regionu? A może mają one także związki z historią Litwy lub Szwecji?

  • Odkryjcie je i pokażcie innym!

Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” zaprasza uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego do udziału w konkursie: „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy”, który zachęca do poznawania lokalnego dziedzictwa i odkrywania historii najbliższej okolicy.

Kto może wziąć udział?

Jeden zespół z każdej szkoły (maks. 5 uczniów + opiekun).

Zadanie konkursowe:

Przygotujcie 3–5 „wizytówek” miejsc, wydarzeń, postaci lub obiektów związanych z historią i kulturą regionu. Każda wizytówka powinna zawierać:

  • krótki opis (do 500 znaków)
  • współrzędne GPS
  • minimum 2 samodzielnie wykonane zdjęcia

Szczególnie mile widziane będą przykłady wspólnego dziedzictwa Polski, Litwy i Szwecji.

Terminy:

  • zgłoszenia (skany załączników) – do 10 maja
  • wizytówki – do 15 maja
  • ogłoszenie wyników – do 1 czerwca

Nagrody:

Na 20 najlepszych zespołów czekają bilety z przewodnikiem do wybranych obiektów kulturowych, turystycznych lub sportowych w regionie Południowego Bałtyku oraz gadżety promocyjne.

Najciekawsze prace zostaną opublikowane na interaktywnej mapie na stronie organizatora.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu BRIDGE z Programu Interreg Południowy Bałtyk 2021–2027.

Regulamin i szczegóły:
https://zamkigotyckie.org.pl/bridge/konkurs-pn-miejsca-pamieci-narodowej-w-mojej-okolicy/10317.htm

Poprzedni artykułTurniej Karate Shorin-Ryu
Następny artykułWicewojewoda Pomorski Emil Rojek z wizytą w Kwidzynie.