07 03 2018 konkurs1

Wielkimi krokami zbliża się 63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski- impreza jakże ważna i wyjątkowa również ze względu na tegoroczne obchody 100-lecia istnienia niepodległej Polski. A cóż bardziej wyrazistego łączy nas Polaków, niż język polski, na którego pięknie w ostatnich czasach tak mało się skupiamy. Z roku na rok frekwencja w konkursie nie rośni, aby nie powiedzieć upada- ale czy tak musi być? Towarzystwo Kultury Teatralnej zaproponowało udział w tej szacownej imprezie uczniom szkół średnich ale także osobom dorosłym, bo czemuż na deskach sceny nie mieliby stanąć w szranki dorośli, doświadczeni uczestnicy pospołu z młodym pokoleniem, niejednokrotnie stawiającym pierwsze kroki w tej recytatorskiej przygodzie?

Jak wiadomo najlepszym mentorem prowadzącym uczestnika do udziału w konkursie recytatorskim jest nauczyciel polonista i u wszystkich polonistów powiatu kwidzyńskiego uczniowie mogą szukać wsparcia. Jeśli jednak osoby chętne do udziału w tej zacnej imprezie będą chciały skonsultować dobrany przez siebie repertuar lub dokonać ostatnich szlifów przez występem będzie to możliwe na specjalnych warsztatach konsultacyjnych. Zaplanowaliśmy dwa spotkania 12 i 26 marca od godz. 16:30(Czarna Sala), które poprowadzą Marcin Sawicki- instruktor wokalny oraz Arkadiusz Jaroń- dyplomowany aktor.

OKR przewiduje możliwość udziału w trzech kategoriach: Turniej recytatorski w którym repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach- 2 utwory poetyckie i prozę; Turniej poezji śpiewanej na który przygotować należy 2 utwory śpiewane i jeden utwór recytowany; Wywiedzione ze słowa- turniej dla poszukujących nowych form wypowiedzi, łączenia mówienia ze śpiewem, śpiewu z ruchem; Turniej teatrów jednego aktora- do którego eliminacje odbywają się na etapie wojewódzkim a przygotować należy 30 minutowy spektakl w oparciu o dowolny materiał literacki.

Termin eliminacji powiatowych to 8 kwietnia godzina 15:00 w Czarnej Sali przy ul. Słowiańskiej 18, na które zapraszamy również obserwatorów, miłośników poezji.

Wypełnione karty zgłoszeń należy przesyłać na adres e-mail aga.strzelczyk@kck-kwidzyn.pl lub dostarczyć do siedziby KCK przy ul. 11 Listopada 13 do 20 marca 2018 r.

Szczegółowe informacje oraz materiały do pobrania na www.kck.ckj.edu.pl.

07 03 2018 konkurs2

Poprzedni artykułZmiana godzin otwarcia Kompleksu Widowiskowo-Sportowego i pływalni miejskiej
Następny artykułNoże, nożyki i scyzoryki