07 03 2018 konkurs1

Wielkimi krokami zbliża się 63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski- impreza jakże ważna i wyjątkowa również ze względu na tegoroczne obchody 100-lecia istnienia niepodległej Polski. A cóż bardziej wyrazistego łączy nas Polaków, niż język polski, na którego pięknie w ostatnich czasach tak mało się skupiamy. Z roku na rok frekwencja w konkursie nie rośni, aby nie powiedzieć upada- ale czy tak musi być? Towarzystwo Kultury Teatralnej zaproponowało udział w tej szacownej imprezie uczniom szkół średnich ale także osobom dorosłym, bo czemuż na deskach sceny nie mieliby stanąć w szranki dorośli, doświadczeni uczestnicy pospołu z młodym pokoleniem, niejednokrotnie stawiającym pierwsze kroki w tej recytatorskiej przygodzie?

Jak wiadomo najlepszym mentorem prowadzącym uczestnika do udziału w konkursie recytatorskim jest nauczyciel polonista i u wszystkich polonistów powiatu kwidzyńskiego uczniowie mogą szukać wsparcia. Jeśli jednak osoby chętne do udziału w tej zacnej imprezie będą chciały skonsultować dobrany przez siebie repertuar lub dokonać ostatnich szlifów przez występem będzie to możliwe na specjalnych warsztatach konsultacyjnych. Zaplanowaliśmy dwa spotkania 12 i 26 marca od godz. 16:30(Czarna Sala), które poprowadzą Marcin Sawicki- instruktor wokalny oraz Arkadiusz Jaroń- dyplomowany aktor.

OKR przewiduje możliwość udziału w trzech kategoriach: Turniej recytatorski w którym repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach- 2 utwory poetyckie i prozę; Turniej poezji śpiewanej na który przygotować należy 2 utwory śpiewane i jeden utwór recytowany; Wywiedzione ze słowa- turniej dla poszukujących nowych form wypowiedzi, łączenia mówienia ze śpiewem, śpiewu z ruchem; Turniej teatrów jednego aktora- do którego eliminacje odbywają się na etapie wojewódzkim a przygotować należy 30 minutowy spektakl w oparciu o dowolny materiał literacki.

Termin eliminacji powiatowych to 8 kwietnia godzina 15:00 w Czarnej Sali przy ul. Słowiańskiej 18, na które zapraszamy również obserwatorów, miłośników poezji.

Wypełnione karty zgłoszeń należy przesyłać na adres e-mail aga.strzelczyk@kck-kwidzyn.pl lub dostarczyć do siedziby KCK przy ul. 11 Listopada 13 do 20 marca 2018 r.

Szczegółowe informacje oraz materiały do pobrania na www.kck.ckj.edu.pl.

07 03 2018 konkurs2