08 08 2013 bieg1

14 września 2013 roku Gdańsk po raz 51 będzie gościć biegaczy z kraju i zagranicy na prestiżowej imprezie biegowej. Bieg Westerplatte jest najstarszą imprezą biegową w Polsce, na stałe wpisaną w kalendarz ważnych wydarzeń sportowych. Co roku wśród uczestników nie brakuje zawodników z Kenii, Białorusi, Niemiec i całej Polski. Zapraszają Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Radio Gdańsk.

W tym roku organizatorzy przewidują 3900 miejsc startowych. Zgłoszenia można dokonać na stronie www.westerplatte.sts-timing.pl. Po wypełnieniu elektronicznego formularza zgłoszeniowego należy dokonać opłaty startowej w wysokości 20 PLN.

Trasa 10-kilometrowego biegu w najbliższej, 51 edycji ulegnie modyfikacji w stosunku do lat ubiegłych. Start nastąpi na Westerplatte, w miejscu, gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa, zaś meta zostanie zlokalizowana na Targu Węglowym. Start w wyścigu będzie symboliczną formą oddania czci poległym obrońcom Westerplatte.

Bieg ma formułę otwartą, wystartować może każdy i co istotne, również każdy może wygrać. Najlepsi biegacze otrzymują czeki na łączną kwotę ponad 20 000 PLN. Zwyciężyć może jednak każdy. Kolejna kwota 10 000 PLN to pula nagród rzeczowych, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich, którzy ukończą bieg. Każdy uczestnik uhonorowany zostanie okazałym, pamiątkowym medalem, odlanym specjalnie na tę edycję imprezy.

Na Targu Węglowym stanie również małe miasteczko biegowe, a w nim stoiska partnerów, ekspozycje sprzętu sportowego, biegowego a także liczne konkursy dla kibiców, rodzin towarzyszących biegaczom.

Radio Gdańsk dla uczestników Biegu Westerplatte przygotowało wyjątkowe nagrody specjalne. Pierwszą z nich jest Puchar Pomorze Biega dla najbardziej radiowego biegacza. Na czym to polega? Idea nagrody jest prosta. Radio Gdańsk nadaje na częstotliwości 103,7 fm, a więc nagroda trafi do osoby, która zajmie w biegu 1037 miejsce. Liczy się zatem nie tylko bycie pierwszym na mecie! Druga nagroda zostanie przyznana uczestnikowi biegu, który jako pierwszy przekroczy linię mety w 51 minucie. Jest to symboliczne nawiązanie do 51 edycji biegu.

Zapraszamy.

08 08 2013 bieg2

Poprzedni artykułZwycięzcy Gry Miast
Następny artykułNowy harmonogram odbioru śmieci