Coraz szybszymi krokami zmierzamy do zakończenia niezwykle krótkiego ale bardzo intensywnego sezonu startowego w biegu na orientację w Polsce. Przez ostatni miesiąc co tydzień rozgrywane były zawody rangi mistrzostw Polski i co tydzień zawodnicy UMKS Kwidzyn wracali z nich z medalami. Nie inaczej było też w ostatni weekend (3-4.10.20), kiedy to w Nawojowej Górze koło Krakowa rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w nocnym i średniodystansowym bno.

Samo bieganie z mapą i kompasem po nieznanym terenie leśnym dla wielu osób jest już nie lada wyzwaniem, a co dopiero robienie tego jeszcze w nocy. Jednak nie stanowiło to problemu dla najbardziej doświadczonych zawodników UMKS Kwidzyn, którzy po raz kolejny potwierdzili, że należą do ścisłej krajowej czołówki w tej dyscyplinie sportu.

W sobotni wieczór dwa brązowe medale Mistrzostw Polski w nocnym biegu na orientację wywalczyło w kategoriach juniorów młodszych rodzeństwo Iga  (II LO) i Wiktor (ZS nr 2) Müller. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również kolejna reprezentantka UMKS Kwidzyn Hanna Perfikowska, która ukończyła Mistrzostwa na wysokim 6 miejscu.

W niedzielę do południa z kolei rozegrano Mistrzostwa Polski na średnim dystansie. Tego dnia jedyny, tym razem srebrny medal dla UMKS wywalczył nestor kwidzyńskiej ekipy Edward Pokora w kategorii M75. O sporym pechu mogą mówić nasi medaliści z biegu nocnego Iga Müller i Wiktor Müller oraz Piotr From w kat. M35, którzy z niewielkimi stratami do medalu ukończyli zawody na 4 miejscach oraz 5 na mecie Hanna Perfikowska. Słabszą nieco dyspozycję naszych zawodników na średnim dystansie wypełniła jednak mieszkająca w Kwidzynie, reprezentująca UKS Azymut 45 Gdynia, uczennica II LO w Kwidzynie Kateryna Tsepurdey, która wywalczyła tytuł mistrzyni Polski juniorek młodszych.

Przed naszymi zawodnikami przedostatni weekend mistrzowski, kiedy to we Wleniu i Bolesławcu na Dolnym Śląsku ścigać się będą w Mistrzostwach Polski na dystansach sprinterskich.

Poprzedni artykułWydział komunikacji w Starostwie Powiatowym zawiesza bezpośrednią obsługę interesantów