kwidzyn logo

Klubowicze przybyli na to spotkanie z całej Polski. Część z nich dojechała sama, a część przybyła autokarem po drodze podziwiając znane zakątki ziemi kwidzyńskiej.
Spotkanie rozpoczęła Krystyna Gromek członek Kapituły Klubu od przedstawienia programu spotkania. Następnie prof. Mieczysław Jankiewicz złożył krótkie sprawozdanie z przebiegu tegorocznych wykładów. Profesor jest głównym organizatorem pod względem merytorycznym tych wykładów,  co roku ustala program i pieczołowicie pilnuje realizacji. Następnie klubowicze wysłuchali ponad godzinnego wykładu prof. Ryszarda Pawłowskiego „Możliwości współczesnej genetyki sądowej” na temat odkryć współczesnej genetyki.
Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie autora biografii „Z głębokiego lądu nad morze. Józefa Andrzeja Lisowskiego – biografia” Henryka Spigarskiego i głównego bohatera  prof. Andrzeja Lisowskiego. Książka nie tylko opisuje losy Józefa Lisowskiego ale pozwala poznać historię Kwidzyna i ludzi związanych z tymi terenami.
Gospodarzem tegorocznego spotkania był Zaułek Benowo, którego właścicielem jest Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa z Kwidzyna. Prezes stowarzyszenia Ewa Romanow  przedstawiła drogę powstania Zaułku w Benowie.
Na spotkaniu był też obecny burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak. Dzięki jego wystąpieniu klubowicze poznali starania o most w Kwidzynie i inne ciekawe aspekty gospodarcze miasta.

Poprzedni artykułStrzeleckie Wakacje 2010
Następny artykułSpotkanie Amazonek w Lipcu