21 01 2014 ptakoliczenie1

I po ptakach… wypijemy herbatę.

W sobotę 25 stycznia rusza kolejna akcja Zimowego Ptakoliczenia w Kwidzynie. Jak co roku od 10 lat w Polsce lokalni miłośnicy ptaków ruszą w miasto aby podpatrywać i liczyć to co ma skrzydła oraz ćwierka, grucha, kwacze, kracze, stuka i kląska. Parki, skwerki i żywopłoty to potencjalne miejsca gdzie będzie można spotkać tego dnia osobników z lornetkami i lunetami

Jak w ubiegłych latach ornitologiczne wycieczki ruszają o godz. 9:00 sprzed bramy Muzeum w Kwidzynie aby zakończyć się około godziny 14.00 tradycyjną już herbatą z przekąskami.

Tegoroczni miłośnicy „ptaków na zimno” będą mieli okazję niesłychanie zbliżyć się do pierzastych obiektów obserwacji. A to za sprawą gościnnie występujących na kwidzyńskim ptakoliczeniu obrączkarzy zeStudenckiego Koła Ornitologicznego „Kos” (Uniwersytet Gdański), którzy pokażą i opowiedzą jak bezboleśnie łapie się ptaki oraz po co zakłada się im obrączki.

Muzeum w Kwidzynie zaprasza i zachęca do wzięcie udziału w akcji. Warto ubrać ciepłe buty, czapkę, szalik i rękawiczki oraz zabrać lornetkę. Wszyscy, którzy własnej nie posiadają, będą mieli okazję zaopatrzyć się w sprzęt optyczny w Muzeum dzięki uprzejmości „Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa”.

Uczestników poniżej 18 roku życia prosimy o zabranie zgody rodziców na udział w akcji.

Adam Juźwiak
Dział Przyrody
Muzeum w Kwidzynie

21 01 2014 ptakoliczenie2

Poprzedni artykułWciąż możesz wesprzeć WOŚP!
Następny artykuł„Skarby Muzeum w Kwidzynie”