16 03 2016 plywacy1

Doskonałą formę zaprezentowali pływacy MTS Kwidzyn podczas Zimowych Mistrzostw Polski, które w dniach 11-13 marca 2016 roku odbyły się w Lublinie i Gliwicach.

W Lublinie na starcie stanęło ponad 400 zawodników 17-18 letnich ze 130 klubów z całej Polski. Najlepiej z naszych reprezentantów startowała Nikola Olszewska, która zdobyła dwa srebrne medale Mistrzostw Polski na 50 i 100 metrów stylem motylkowym. Ponadto na 100 metrów stylem motylkowym czasem 1:01,12 ustanowiła nowy rekord województwa pomorskiego 18 latek a na 50 metrów stylem motylkowym czasem 27,32 rekordy województwa pomorskiego 18 latek i seniorek. Nikola pływała też w finałach A na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym zajmując czołowe miejsca w Polsce.

W Lublinie startowała też Martina Kędziora, która na 200 metrów stylem klasycznym zajęła doskonałe czwarte miejsce z bardzo dobrym czasem 2:30,55. Martina miała utrudnione zadanie bo ścigała się z zawodniczkami o rok starszymi, a w swoim roczniku byłaby druga. Ponadto na 100 metrów stylem klasycznym zajęła doskonałe 6 miejsce w Polsce również znacznie poprawiając swój rekord życiowy.

Natomiast w Gliwicach na starcie stanęło 422 zawodników 16 letnich ze 129 polskich klubów. Na podium stanął reprezentant MTS Kwidzyn Filip Czop, który na 200 metrów stylem klasycznym zdobył brązowy medal. Ponadto na dystansie o połowę krótszym Filip był 7. W finałach A na 200 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem zmiennym bardzo dobrze pływał też jego brat Michał. Warto jeszcze odnotować doskonały występ (życiówka poprawiona prawie o 15 sekund !!!) Patrycji Nowickiej, która na 800 metrów stylem dowolnym uplasowała się na 11 miejscu w Polsce.

Trener Artur Szachmytowski: Mistrzostwa Polski stały na bardzo wysokim poziomie. Tym bardziej cieszy świetna forma moich zawodników. Nikola po raz kolejny udowodniła swoją klasę zdobywając medale i poprawiając rekordy województwa pomorskiego. Medal Filipa pokazał, że należy do ścisłej krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej a Martina, bez kompleksów ścigając się ze starszymi zawodniczkami, udowodniła, że może jeszcze sporo zwojować nie tylko na arenie krajowej ale i zagranicznej. Teraz przed nami kilka dni luźniejszych i czas zaczynać przygotowania do kolejnych zawodów. Pod koniec maja mamy Mistrzostwa Polski Seniorów, gdzie Martina będzie się starała zrobić minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów. W lipcu natomiast czekają nas rocznikowe Letnie Mistrzostwa Polski.