30 01 2015 nuda1
 
„ZIMOWA NUDA”
WARSZTATY TEATRALNE – PANTOMIMA

Nie używając słów spróbujemy za pomocą wyobraźni, ruchu i gestu ogrywać przestrzeń sceniczną.

Stworzymy krótkie scenki dramatyczne i komediowe.
Nauczymy się w jaki sposób możemy wyzwolić się z kompleksów.
Uzdrowimy sprawność ciała i damy mu podstawy prawidłowej pracy.
Poznamy pracę mimiką twarzy. Przekroczymy granice własnych fizycznych możliwości. Zaakceptujemy Siebie.

Warsztaty Pantomimy to 30 godzin spotkań wokół Teatru bez słów opartego na ruchu i geście.

Warsztaty dedykowane są młodzieży 14+, poprowadzi je wybitny aktor – mim pan Tomasz Madej.

02-13.02.2015 r.
godz. 12.30-15.30
Czarna Sala, ul. Słowiańska 13, Kwidzyn

WSTĘP BEZPŁATNY!

30 01 2015 nuda3

30 01 2015 nuda2

———————————————————————————————————-

Natomiast międzypokoleniowy klub PatrzWork zaprasza do zapoznania się z programem zajęć, które będą odbywać  się w godzinach 16.00 – 20.00 

MIĘDZYPOKOLENIOWY KLUB PATRZWORK

Jeżeli szukacie sposobów na ciekawe spędzenie wolnego czasu w okresie ferii zimowych zapraszamy do międzypokoleniowego Klubu PatrzWork w Kwidzynie. Jeżeli jesteście ciekawi świata i ludzi, chcecie rozwijać swoje umiejętności, lubicie kreatywne zajęcia, lub po prostu szukacie miejsca do spędzenia czasu w miłej, swobodnej atmosferze przy kawie i herbacie, to miejsce jest dla Was.

Klub jest otwarty dla wszystkich chętnych i funkcjonuje na zasadach non-profit, za proponowane zajęcia nie pobieramy opłat. Program tematyczny ferii stanowi punkt odniesienia/”zaczepienia”. Nie macie pewności czy Was zainteresuje? Przyjdźcie i to sprawdźcie, własne pomysły i inicjatywy są tu mile widziane. Cenimy sobie wolność do działania, ale wolność do nie-działania także. Serdecznie zapraszamy.

Data: 02-06, 09-13.02.2015
Godziny: 16:00 – 20:00

Miejsce: Czarna Sala, Klub PatrzWork, ul. Słowiańska 13, Kwidzyn
WSTĘP BEZPŁATNY!


Poniedziałek, 02.02.2015 – FILMY ANIMOWANE (+10)

NIEINFANTYLNE małe ŚWIATY OŻYWIONE. Film animowany w perspektywie artystycznej, znane i mniej znane jego oblicza i techniki.

Film animowany jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się „gatunków” filmowych. Co można ożywić i jak w nietypowy sposób można opowiedzieć ważną, interesującą historię w pigułce? Zarys historyczny, kierunki rozwoju, bogactwo środków ekspresji i możliwości kreacyjnych, animacja na festiwalach i w telewizji, autorzy-animatorzy, eksperymenty… te i inne zagadnienia postaramy się poruszyć już w najbliższy poniedziałek.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na projekcje wybranych, krótkometrażowych filmów animowanych, które odbędą się w, specjalnie na te potrzeby zaaranżowanym w klubie PatrzWork, małym kinie.

Wtorek, 03.02.2015 – ZABAWA W TWORZENIE ZABAWEK (+2)

POSTAĆ Z BAJKI, PRZYJACIEL CZY ŻARTOBLIWY PREZENT? Stwórz własną, niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju zabawkę.

We wtorki nasz klub PatrzWork stanie się warsztatem dla majsterkowiczów w każdym wieku. Podpowiemy jak zrobić coś z niczego. Zapraszamy do uruchamiania wyobraźni, budowania przeróżnych konstrukcji, powiększania, albo odkrywania umiejętności manualnych i dobrej, kreatywnej zabawy.

Środa, 04.02.2015 – Czwartek, 05.02.2 – TWORZENIE GIER PLANSZOWYCH (+5)

ZOSTAŃ STRATEGIEM, WYNALAZCĄ, ALBO ILUSTRATOREM. Od pionka do punktów i z powrotem, czyli proces tworzenia gry planszowej, krok po kroku.

Gry planszowe to świetna rozrywka dla wszystkich. Pomimo nowych technologii, nie tracą na popularności, wręcz przeciwnie, cały czas stanowią doskonałą okazję do spędzenia czasu miło i w duchu zdrowej rywalizacji z przyjaciółmi, rodziną, czy znajomymi.

Niektóre bardziej nam się podobają, inne mniej. Jak w oparciu o proste mechanizmy powstają gry o dużej „grywalności”, które nie nudzą i „nie starzeją się”? Połączmy swe siły, różne doświadczenia, wiedzę, umiejętności, czy poczucie humoru i wyobraźnię do stworzenia zupełnie nowych, oryginalnych gier. Zagrajmy według własnych zasad.

Piątek, 06.02.2015 – WIECZÓR Z PODRÓŻNIKIEM (+)

PIĘKNE, DZIKIE, NIEBEZPIECZNE I NIEPRZEWIDYWALNE, w podróż po takich właśnie Alpach zabierze nas Bartłomiej Nagórny.

Będziemy mieli okazję prześledzić jego drogę poprzez Alpy Bawarskie – Alpspitze i Zugspitze.

Wspiąć się na austryjacki Kleinglockner oraz zdobyć Mount Blanc.

„Teoretycznie wejście na Mont Blanc nie jest trudniejsze niż poruszanie się po Orlej Perci w Tatrach, niemniej dochodzi odczuwalna wysokość, szczeliny lodowcowe, spadające wyjątkowo często kamienie i kilkudniowa akcja górska. Dodatkowo, nagle może pojawić się mgła czy burza śnieżna. Wszystkie powyższe czynniki zdecydowanie podnoszą rangę góry. Będzie to opowieść o najtrudniejszej i najniebezpieczniejszej wyprawie górskiej, w której brałem udział”.

Zapraszamy na opowieść o tym, jak człowiek uczy się gór i czego uczą góry.

Poniedziałek, 09.02.2015 – CREATIVE COMMONS, FILMY NA WOLNOŚCI (+12)

MILIONY ZA DARMO, czyli krótka opowieść o długiej liście źródeł i wolny dostęp do utworów autorskich. Projekcje filmów na otwartej licencji Creative Commons.

Ernest Hemingway przyznał kiedyś, że wolałby ponownie przeczytać po raz pierwszy siedemnaście swoich ulubionych książek, niż otrzymywać milion dolarów rocznie. Sztuka jest bezcenna, a dzisiaj miliony utworów artystycznych: książek, albumów muzycznych, filmów, czekają na Was w cyberprzestrzeni całkiem za darmo.

Tego dnia zapraszamy Was do małego kina, na projekcje wybranych filmów publikowanych na otwartych licencjach. Tytułem wstępu chcielibyśmy porozmawiać o tym, co to jest domena publiczna, jak funkcjonują prawa autorskie, ochrona własności intelektualnej i jakie występują rodzaje licencji. Jak poruszać się we wspólnej dla nas przestrzeni kultury, którą coraz częściej dominuje komenda kopiuj-wklej i być bardziej świadomymi odbiorcami, nie-piratami, korzystając z utworów udostępnianych w sieci z poszanowaniem praw autorskich. Przejrzymy legalne źródła darmowych dóbr kultury i być może przekonamy się, że ich wartość nie musi być mniejsza niż tych komercyjnych.

Wtorek, 10.02.2015 – TWORZENIE ZABAWEK

POSTAĆ Z BAJKI, PRZYJACIEL CZY ŻARTOBLIWY PREZENT? Stwórz własną, niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju zabawkę.

Pomysły czasem dojrzewają dłużej niż jeden dzień. Pozwólmy naszej wyobraźni poszaleć raz jeszcze.

Środa, 11.02.2015 – Czwartek, 12.02.2015 – KAMISHIBAI. JAPOŃSKA SZTUKA TEATRALNA NA PAPIERZE

KSIĄŻKA w TEATRZE czy TEATR w KSIĄŻCE? Jak, w prosty sposób zrobić miniaturę własnego spektaklu teatralnego.

Kamishibai to orientalna, tradycyjna sztuka opowiadania historii przy pomocy ilustracji. Technika ta okazuje się na tyle atrakcyjna, że powraca do łask w Japonii, z której się wywodzi, a także zyskuje coraz większą popularność w krajach zachodnich, adaptujących formułę dla treści z ich własnych kręgów kulturowych.

Przekonajcie się, że drewniany, lub papierowy parawan niewielkich rozmiarów i seria kartonowych planszy z obrazkami dla widowni i tekstem na odwrocie dla aktorów może wystarczyć, aby stworzyć wyjątkowy, magiczny nastrój teatralny. To również doskonałe narzędzia do nauki prowadzenia narracji, czytania na głos, rysowania, tworzenia własnych tekstów, przedstawiania bajek, baśni i opowiadań.

Piątek, 13.02.2015 – HISTORIA NIE DO KOŃCA WSPÓŁCZESNA

HISTORIA CODZIENNOŚCI NIEPRZECZYTANA. Spotkanie międzypokoleniowe i żywe opowieści o tym jak było jeszcze nie tak dawno, dawno temu.

Podobno ludzie się nie zmieniają, zmieniają się tylko czasy, w których przyszło im żyć. Jak zatem żyli nasi dziadkowie, kiedy byli młodzi? Jakie mieli potrzeby, nadzieje, marzenia. Jakich przedmiotów i narzędzi używali? Jakich bohaterów i z których mitologii stawiali sobie za wzór? Które ich przygody budziły wówczas największe emocje? Co było dla nich ważne, a co jest dla nas dzisiaj? Jak z biegiem lat zmieniają się tzw. ryty przejścia?

Niegdyś starszyzna w plemieniu pełniła rolę prawdziwej skarbnicy wiedzy, byli żywymi bibliotekami, pamięcią doświadczeń całej wspólnoty i autorytetem. Dzisiejszy człowiek jest zwolniony z trenowania pamięci w tym stopniu, ale czy na pewno we wszechwiedzącym Internecie możemy znaleźć odpowiedź na wszystko? Może okaże się, że różne pokolenia pomimo różnicy wieku wcale tak bardzo się od siebie nie różnią, ale mogą się czegoś od siebie nawzajem nauczyć?

30 01 2015 nuda4

 

Poprzedni artykułFerie na sportowo
Następny artykułPrzetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej przy ul. Malborskiej