kwidzyn logo

Były  to konsultacje dla mieszkańców Kwidzyna mające na celu pomoc w rozwiązywaniu pojawiających się często wątpliwości natury ekologicznej. Do najczęściej zadawanych pytań należały między innymi: Gdzie można oddać niesprawny sprzęt elektroniczny?, Co zrobić z odpadami ogrodowymi?, Kto odpowiada za utrzymanie czystości?… pojawiało się też wiele pytań związanych z ochroną przyrody i inwestycjami zagrażającymi środowisku.

Obecnie będąc już blisko zakończenia roku postanowiliśmy podsumować to działanie, wydając  dla mieszkańców miasta Kwidzyna broszurę pod tytułem „Lokalne problemy ekologiczne”. Na jej treść składają się następujące tematy:

– Dofinansowanie miasta Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego na ochronę środowiska

– Co zrobić z odpadami niebezpiecznymi i odpadami zielonymi?

– Gdzie oddać niesprawną pralkę, lodówkę, radio czy komputer?

– Jak postępować z materiałami zawierającymi azbest?

– Dlaczego nie wolno spalać odpadów w piecach?

Zainteresowani mieszkańcy otrzymają broszurę bezpłatnie.

Broszura będzie rozprowadzana na terenie Kwidzyna przez Pocztę Polską w przyszłym tygodniu. Od poniedziałku 12 grudnia również będzie można otrzymać broszurę w Starostwie Powiatowym przy ulicy Kościuszki oraz w Urzędzie Miejskim i siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Warszawskiej. Osoby zainteresowane tematem broszury zachęcamy także do odwiedzenia siedziby Stowarzyszenia Eko – Inicjatywa, gdzie również można ją odebrać.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z broszurą, gdyż wiele z tematów poruszanych w niej dotyka często każdego z nas. Mamy nadzieję, że treści w niej zawarte staną się pomocne w unikaniu błędów w zachowaniu, które często wynikają po prostu z niewiedzy lub nieświadomości.

Informacje zawarte w broszurze są zgodne ze stanem prawnym i obowiązującymi zasadami gospodarki odpadami miasta Kwidzyna. Stowarzyszenie Eko – Inicjatywa jednak za zmiany przepisów i regulacji prawnych dokonane po wydaniu broszury.

Broszura została wydana ze środków Gminy Miejskiej Kwidzyn w ramach projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna”.

20111209 zielona linia

Poprzedni artykułBezdomni
Następny artykułWarsztaty fotograficzne – fotografia reportażowa