18 05 2017 cross1

W miniony weekend tj. 13 i 14 maja nad terenem toru motocrossowego w Kwidzynie – Bądkach tumany wznoszącego się kurzu i piasku informowały przebywających lub kierujących pojazdami w pobliżu o zawodach motocrossowych. Po zimnych i mokrych wiosennych dniach sympatycy tego sportu i zawodnicy mieli wreszcie okazję po raz kolejny rywalizować o kolejne punkty w Kwidzynie.

III i IV rundę Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country zorganizował Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego pod patronatem honorowym Bogdana Borusewicza V-ce Marszałka Senatu RP. Organizator przygotowując trasę o długości 12 km wytyczył dla najlepszych riderów krótki odcinek extreme o dużej skali trudności (przejazd przez opony i kłody drzew). Było to dobre, atrakcyjne widowisko szczególnie dla bardzo licznie przybyłej publiczności.

Mimo że równolegle odbywały się zawody motocrossowe w Lidzbarku W. (niższej rangi) to frekwencja na zawodach w Kwidzynie była bardzo wysoka. W sobotę rywalizowało 122 zawodników a w niedzielę 128.

Weekendowe ściganie w poszczególnych klasach zdominowali zawodnicy z Kwidzyna. Sylwester Jędrzejczyk w klasie S-2 dwukrotnie zameldował się na I miejscu.

Roman Ulenberg w tej samej klasie był 2 a w niedzielę 3. Kolejny nasz zawodnik tej klasy Jeremiasz Mandecki kończył w sobotę na 7 pozycji a następnego dnia był 4. Paweł Czeszejko-Sochacki w klasie S-1 wygrał 1 dnia przed Pawłem Szturomskim z Głogowa a drugiego dnia po bardzo zaciętej rywalizacji wygrał Szturomski. Dawid Mordasiewicz dwukrotnie przyjechał na 3 pozycji. W klasie Junior nasz zawodnik Kacper Baklarz zajął odpowiednio 1 i 4 miejsce a w klasie Junior 85 Nikodem Płoszaj był 5 i 4. Pozostali zawodnicy KKM zajęli dalsze miejsca. W rywalizacji Pucharu Polski na uwagę zasługuje wygrana w klasie S-2 przez zawodnika naszego klubu Mariusza Lewandowskiego. W rywalizacji qadów Kwidzyn nie ma zawodnika. Kwidzyński Klub Motorowy prowadzi w rywalizacji klubowej Mistrzostw Polski po 4 rundach.

Szczegółowe wyniki na stronie motoresults.pl w zakładce cross-country 2017.

W niedzielę podczas rywalizacji motocyklistów odbył się również VI Zlot Pojazdów Zabytkowych i ciekawych organizowany przez KKM. Liczna publiczność podziwiała nie tylko crossowców ale również przybyłe kolumną pojazdy.

18 05 2017 cross2

18 05 2017 cross3

18 05 2017 cross4
18 05 2017 cross5
18 05 2017 cross6
18 05 2017 cross7
18 05 2017 cross8

Poprzedni artykułPierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej niezabudowanej przy ul. Łamana-Poligonowa
Następny artykułSpotkanie międzykulturowe – Ukraina!