18 05 2018 mole ksiazkowe

14 maja 2018 r. zakończył się II Wojewódzki Turniej Czytelniczy „Mole książkowe” dla uczniów klas IV-VII woj. pomorskiego. Wzięło w nim udział 79 uczniów z 40 szkół z terenu niemal całego województwa. Finał turnieju odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. mjra H. Sucharskiego w Kwidzynie, która organizuje go już od kilku lat (wcześniej odbywał się na szczeblu powiatu kwidzyńskiego).

Jest to konkurs internetowy, wieloetapowy i wielopłaszczyznowy. Biorą w nim udział chętni uczniowie, którzy pragną sprawdzić się w potyczkach językowych i czytelniczych, z wykorzystaniem umiejętności informatycznych. Jego celem jest zachęcanie uczniów do czytania książek różnych autorów. W tym roku hasło brzmiało: „Odkrywamy na nowo Małgorzatę Musierowicz”. Atrakcyjna forma konkursu sprawia, że z roku na rok bierze w nim udział coraz większa rzesza młodych czytelników.

Konkurs rozpoczął się już w grudniu 2017 r. W trzech pierwszych etapach uczestnicy we własnych domach o wyznaczonej porze, drogą elektroniczną odpowiadali na pytania związane z przeczytanymi wcześniej książkami. W finale wzięło udział 15 uczestników, którzy w trzech pierwszych etapach zdobyli największą liczbę punktów i zaszczytny tytułu finalisty turnieju. Finał był ciekawy i emocjonujący. Sprawdzenie znajomości powieści pt. „Wnuczka do orzechów” zostało przeprowadzone za pomocą elektronicznego systemu do testów. Wszyscy uczestnicy wykazali się wspaniałą wiedzą i refleksem.

Zwyciężczynią konkursu została Lena Łompieś ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kwidzynie, II miejsce zajęła Hanna Perfikowska ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Kwidzynie, a III miejsce – Zofia Przyłucka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach. Pozostali finaliści ze szkół w: Chłapowie, SP1 w Czersku, SP2 w Kartuzach, Kłodawie, Koczale, SP2 i SP4 w Kwidzynie, SP2 Prabutach i Warcinie otrzymali wyróżnienia. Więcej informacji można znaleźć na internetowej stronie konkursu: www.sp2.kwidzyn.pl/uczniowie/mole_woj/index.htm.

18 05 2018 mole ksiazkowe

Poprzedni artykułOgłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. majora Henryka Sucharskiego w Kwidzynie
Następny artykułLast fisherman – pokaz filmu i spotkanie z reżyserem