Ekstraklasa piłki ręcznej Chrobry-MMTS

Po zaciętym spotkaniu MMTS Kwidzyn przegrał w Głogowie 28:29.  Tym samym podopieczni trenera Witalija Nata przerwali serię 4 kolejnych zwycięstw drużyny z Kwidzyna.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po 5 minutach gry prowadzili 3:1. Chwilę później kwidzynianie wyrównali jednak po trafieniach Ryszarda Landzwojczaka i Kacpra Majewskiego. Od tego momentu gra się wyrównała i przez kolejne minuty wynik oscylował wokół remisu. Sytuacja ta utrzymywała się do 18 minuty i wyniku 10:10. Wówczas przewagę na parkiecie uzyskali gospodarze (w czym niemała zasługa bramkarza Rafała Stachery), którzy zdobyli 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu kwidzynian (Alan Guziewicz). W efekcie po 24 minutach meczu MMTS przegrywał w Głogowie 11:15. Wydawało się, że przełamanie dały bramki Ryszarda Landzwojczaka i Jędrzeja Zieniewicza, jednak był to tylko chwilowy przebłysk ze strony gości. Ostatnie minuty należały bowiem ponownie do podopiecznych trenera Witalija Nata, którzy zdobywając 3 bramki z rzędu zakończyli pierwszą połowę meczu prowadzeniem 18:13.

Po przerwie MMTS rozpoczął odrabianie strat. Początkowo kwidzynianie radzili sobie całkiem nieźle zdobywając. Pięć bramek rzuconych przy dwóch trafieniach gospodarzy sprawiło, że w 37 minucie MMTS tracił do rywali już tylko dwie bramki – 20:18. Stan ten utrzymał się przez 9 kolejnych minut do wyniku 24:22. Wówczas kwidzynianie poprawili swoją grę w obronie (świetnie interweniował Jakub Matlęga) i zaczęli wykorzystywać błędy przeciwników. W efekcie podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego zdobyli 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu Chrobrego (Dawid Krzywicki) i po 55 minutach prowadzili 27:25. Niestety na tym zakończyła się dobra gra MMTS, który miał coraz większe trudności z obroną gospodarzy. Dodatkowo w bramce Głogowa świetnie interweniował Anton Dereviankin, co ułatwiło gospodarzom zdobycie 4 bramek z rzędu i wyjście na prowadzenie 29:27. Wynik w końcowych sekundach skorygował jeszcze Nikodem Kutyła, ale zwycięstwo i  komplet punktów zostały w Głogowie.

Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn 29:28 (18:13)

Chrobry: Stachera, Dereviankin – Krzywicki 1, Grabowski 3, Zdobylak 2, Warmijak, Klinger 3, Przysiek 2, Kosznik, Orpik 4, Jamioł 3, Matuszak 3, Otrezov 5, Skiba 3.

MMTS: Szczecina, Matlęga – Kornecki 5, Grzenkowicz 3, Orzechowski, Krieger 2, Peret 1, Zieniewicz 5, Kutyła 2, Majewski 2, Guziewicz 1, Nastaj 1, Szyszko 2, Landzwojczak 4, Jankowski.