dkf

KWIDZYN MOJE MIASTO NOCĄ

Grupa FotoKwidzyn powstała w 2007 roku. Głównym celem działalności jest podnoszenie umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym oraz rozwijanie zainteresowań kulturą i pięknem własnego regionu. Członkowie grupy starają się szkolić swój  warsztat fotograficzny korzystając z doświadczeń kolegów oraz uznanych twórców, poprzez zajęcia wewnętrzne, prowadzone dla członków FotoKwidzyn, czy warsztaty i prezentacje adresowane do wszystkich mieszkańców Kwidzyna.

Wykonywanie zdjęć prowadzi do wyrobienia smaku artystycznego, poczucia piękna, wrażliwości. Działalność w FotoKwidzyn jest okazją do zgłębienia tajników fotografii i komputerowej obróbki zdjęć. Często, w ramach zajęć własnych FotoKwidzyn ogłasza wewnętrzny konkurs na jeden, określony z góry temat. Stąd właśnie idea pokazania Kwidzyna nocą – mówi Roman Bednarczyk, jeden z twórców FotoKwidzyn.

Zdjęcia do wystawy „Kwidzyn nocą” powstawały głównie podczas  zajęć.
Na wystawie obejrzeć można 20 ujęć różnych charakterystycznych miejsc
i budowli, które zupełnie inaczej wyglądają po zmroku.

Nie lada gratką są zdjęcia, zrobione…. z komina WZPOW w październiku. Jest wiele ujęć „z lotu ptaka”, ale brakowało tych wieczornych i nocnych, ponieważ z żadnego środka transportu takich zdjęć nie da się zrobić. A okazuje się, że miasto po zmroku ma także swój charakterystyczny wygląd…. jak Las Vegas – mówi Michał Łomnicki – jeden z uczestników „wyprawy na komin”.

20091214 michal4

Poprzedni artykuł„Droga do wolności” – wystawa
Następny artykułŻyczenia Świąteczno – Noworoczne 2010